Н АСА и астронавтите на Международната космическа станция (МКС) напредват в локализирането на дупка в корпуса на МКС, която търсят още от миналата година. За проблемът се знае от доста време, но не беше сериозен. Напоследък обаче уредите са отчели увеличаване на загубата на въздух и това е провокирало по-щателно търсене, съобщава CNET.
Северното сияние слезе чак до САЩ
В търсенето са участвали астронавтите на НАСА и Роскосмос, като са провеждани проби за налягането във всеки модул на МКС. Данните показват, че пробивът се намира в служебния модул "Звезда", в който са зоните за почивка, комуникациите и двигателните системи.
Сега започва по-детайлна проверка на самия модул, в търсене на самия модул. Ще се се търси точното местположение, за да може да бъде извършена поправка.
Земята ще "хване" нова мини Луна
Анализите потвърждават, че за момента дупката, от която излиза въздух, все още не е опасност за МКС или екипажа. Астронавтите са определили лриблизителния ѝ размер чрез временна промяна на температурата в МКС, но това не е променило темпото на излизане на въздух.
Търсенето на дупката не влияе и на останалите задачи на астронавтите. Те се подготвят за активен месец с нови доставки, смяна на екипажа и приемане на капсулата Crew Dragon на SpaceX.
Астронавт от МКС: Земята не е плоска
Нов анализ променя изцяло представите за раждането на Земята
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!