С мартфоните и компютрите ще бъдат изключени от обхвата на реципрочните мита, обявени от президента на САЩ Доналд Тръмп.
Тарифите на Тръмп: Пет ключови цели – успя ли президентът да ги реализира?
Това сочат нови насоки, издадени от Службата за гранична и митническа охрана на САЩ, предаде Си Ен Би Си.
Насоките са издадени, след като по-рано този месец Тръмп наложи мита от 145 процента за стоки, внасяни от Китай.
Ще залее ли сега Китай Европа с евтини стоки?
Това решение постави под натиск технологичните компании като "Епъл" (Apple), които произвеждат по-голямата част от продуктите си в Китай.
Новите насоки за митата включват и изключения за други електронни устройства и компоненти, включително полупроводникови елементи, слънчеви клетки, плоски телевизионни екрани, флаш памети, карти с памет и полупроводникови устройства, използвани за съхранение на данни.