0

М ъжът, който е предупредил полицията за главния заподозрян Кристиан Брюкнер, казва, че предполагаемият похитител на Маделин Маккан му е казал, че тригодишното дете "не е крещяло".

Хелге Бушинг говори публично за първи път, след като е предал информация на детективите, твърдейки, че Брюкнер му е казал, че е отвлякъл и убил малкото дете по време на почивка в Португалия през 2007 г.

Германският гражданин казва също, че е взел видеокасети и огнестрелно оръжие от дома на Брукнер в Португалия преди изчезването на Мадлен през май същата година, чието естество разкрива "истинската същност" на предполагаемия убиец.

Случаят "Мади": Претърсват още две места, свързани с главния заподозрян

Г-н Бушинг дори твърди, че през 2008 г. е съобщил на Скотланд Ярд за Брюкнер, но те са игнорирали обаждането му, пише Express.

Г-н Бушинг си спомня, че е станал свидетел на изключително обезпокоителните кадри, на които се твърди, че Брюкнер е извършил сексуално насилие над възрастна жена и тийнейджърка в Португалия.

Той каза: "[Жертвата] каза: "Това граничи с изнасилване! А той просто каза: "Млъкни. Тогава разбрах що за човек е Брюкнер."

Това става в момент, когато полицията в Португалия извърши тридневно претърсване на водоем, за който се знае, че е посещаван от Брюкнер миналия месец.

При претърсването на мястото за красота бяха открити няколко предмета, които след това бяха изпратени за съдебномедицински анализ.

Новите претърсвания са по искане на германските следователи, които смятат, че техният главен заподозрян, осъденият за сексуално престъпление Кристиан Брюкнер, на 45 години, е отвлякъл и убил Мади.

Понастоящем той е в затвор в Германия за изнасилване на жена в Прая да Луз през 2005 г. и е заподозрян за други изнасилвания и сексуални посегателства срещу деца, извършени в района между 2000 и 2017 г.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Коментари 0
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

-Тате, защо жените не са ходили в казармата? - Сине, ти представяш ли си майка ти с калашник.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
"Като две капки вода за всяко дете и всеки родител" събра над 248 000 лева в подкрепа на най-малките деца и техните родители

"Като две капки вода за всяко дете и всеки родител" събра над 248 000 лева в подкрепа на най-малките деца и техните родители

Любопитно Преди 1 час

С набраните средства УНИЦЕФ ще разшири програмата „Заедно от началото“ в три нови общини

Израел отлага освобождаването на палестински затворници

Израел отлага освобождаването на палестински затворници

Свят Преди 2 часа

"Хамас" определи тези действия като "крещящо нарушение за споразумението за прекратяване на огъня"

Съмнение за хранително натравяне в пловдивска детска градина

Съмнение за хранително натравяне в пловдивска детска градина

България Преди 2 часа

Десетки деца са потърсили лекарска помощ в петък вечер

От МВР отговориха на обвиненията от страна на „Възраждане”

От МВР отговориха на обвиненията от страна на „Възраждане”

България Преди 2 часа

Задържаните протестиращи не са били оставени „голи”

Още трима задържани за нападението с нож във Франция

Още трима задържани за нападението с нож във Франция

Свят Преди 2 часа

Основният заподозрян беше арестуван малко след атаката

Четиридесетте слона: Женската банда, която тероризираше Лондон

Четиридесетте слона: Женската банда, която тероризираше Лондон

Любопитно Преди 3 часа

Четиридесетте слона се отличават не само със странното си име, а и с факта, че бандата се състои изцяло от жени

След протеста: От „Възраждане” твърдят, че са жертва на репресии

След протеста: От „Възраждане” твърдят, че са жертва на репресии

България Преди 3 часа

Костадин Костадинов определи случилото се като "полицейски произвол"

Вторият медицински хеликоптер ще бъде в България следващата седмица

Вторият медицински хеликоптер ще бъде в България следващата седмица

България Преди 4 часа

Това съобщи министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов

Снимката е илюстративна

Спрей, прикриващ следите от наркотици - нов хит сред подрастващите

България Преди 5 часа

При поръчка, той пристига за по-малко от 24 часа

Маги Халваджиян: Продадохме се за един хладилник

Маги Халваджиян: Продадохме се за един хладилник

Любопитно Преди 5 часа

Шоуменът пред Мон Дьо в подкаста „Храмът на историите”

МВР издирва всички, участвали в сблъсъците пред сградата на ЕК в София

МВР издирва всички, участвали в сблъсъците пред сградата на ЕК в София

България Преди 6 часа

Те се установяват от записите от камерите на мястото, заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов

Колко ще струва почивка по родното Черноморие това лято

Колко ще струва почивка по родното Черноморие това лято

Пари Преди 6 часа

Очаква се поскъпване с 10-15% в сравнение с миналата година

Трима загинали и няколко ранени при руски въздушни удари в Украйна

Трима загинали и няколко ранени при руски въздушни удари в Украйна

Свят Преди 7 часа

Повредени са десет жилищни блока, 21 еднофамилни къщи и няколко промишлени сгради в град Костантиновка

Правосъдният министър: Нужно е ясно да покажем, че насилническото поведение не се толерира

Правосъдният министър: Нужно е ясно да покажем, че насилническото поведение не се толерира

България Преди 7 часа

Въпреки че след случая „Дебора“ бяха направени значителни изменения, които вече дават положителни резултати, не можем да спрем дотук, заяви Георги Георгиев