У краинската армия заяви, че тази нощ е свалила 76 от общо 188 дрона – рекорден брой за руско въздушно нападение срещу Украйна, предаде Ройтерс.
Украинските военновъздушни сили отбелязват, че са изгубили следите на 96 от дроновете, като това вероятно се дължи на противодействие чрез средства за електронна война. Пет от дроновете са се насочили към Беларус.
Blackwater: Няма шанс Украйна да си върне анексираните от Русия земи
Около 70% от западния украински град Тернопол (Тернопил на украински) е останал без ток, заяви губернаторът на Тернополска област Вячеслав Нехода в обръщение по украинската национална телевизия. По думите му щетите са "значителни“ и ще влияят на електроснабдяването на Тернопол и околния регион "за дълго време“.
Ръководителят на областния щаб на отбраната Сергий Надал заяви в Telegram, че прекъсванията на тока ще продължат с часове.
Електрическите автобуси, които обслужват Тернопол, ще бъдат заменени с редовни автобуси. Електричеството в училища, болници и държавни институции ще бъде осигурено чрез генератори, допълни Надал.
Кремъл: Тези мирни усилия ще бъдат обречени на фиаско
Той не оповести подробности за мащабите на щетите в града, чието население преди началото на руската инвазия наброяваше близо 250 000 души.
През нощта Русия атакува и украинската столица Киев, съобщиха от военната администрация на града в Telegram, допълвайки, че подразделенията за противовъздушна отбрана са унищожили повече от 10 руски дрона.
Руски дронове приближиха Киев на вълни и от различни посоки, но няма щети или ранени в резултат на атаката, написа в Telegram Сергий Попко, ръководител на столичната военна администрация.
На фона на интензивните руски въздушни удари редица анализатори посочват, че настъплението на руските сили в Украйна се ускорява значително.
"Напоследък руските сили напредват със значително по-бързи темпове, отколкото през цялата 2023 г.“, пишат анализатори от базирания във Вашингтон Институт за изследване на войната. Експертите отбелязват неотдавнашните потвърдени руски успехи на бойното поле край Угледар и Велика Новосилка в източната Донецка област.
Според доклад, публикуван от независимата руска новинарска група "Агентство“, през изминалата седмица руската армия е завладяла почти 235 квадратни километра в Украйна, което е седмичен рекорд за 2024 г. "Агентство“ анализира данни на "Дийп стейт“ – група, тясно свързана с украинската армия, която проучва кадри от бойни действия и предоставя карти на фронтовата линия.
Русия: Свалихме 8 балистични ракети от Украйна
Институтът за изследване на войната и проруски военни блогъри казват, че руските войски се намират в Курахово, с което са постигнали напредък по пътя към логистичния център Покровск в Донецк.
"Напредъкът на руските сили в Югоизточна Украйна до голяма степен е резултат от откриването и тактическото използване на уязвими места в украинските линии“, пише в доклада на Института за изследване на войната.
Руските сили превъзхождат украинската армия по численост и Киев усилено се стреми да набира военнослужещи и да осигурява оборудване за новите части, а президентът Володимир Зеленски непрестанно моли западните съюзници на Киев за повече военна помощ, отбелязва Ройтерс. Според Зеленски основните цели на руския президент Владимир Путин са да окупира целия Донбас и да изтласка украинските войски от руската Курска област, части от която се намират под украински контрол от август насам.
Не пропускайте най-важните новини - последвайте ни в Google News Showcase
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!
байИван
Бих казал, че ще падне голям секс тая зима като няма ток, ама пусто забравих, че зеля изби мъжете за чужди интереси.
AntiTrol
Днес е актвен тролът "bingbam". Промит мозък с Украинско знаменце на профила![](https://m.netinfo.bg/vesti/images/smilies/icon_sad.gif)
По бедния му речник си личи, че е продукт на демократичната образователна система
©️Бесен Вълк®️
всеки ден е тука, има поне 3 различни ника и троли да си такова мамата... едни парцали дълги правени с chatgpt... жалка история
nezabelejim2
17:28 Экс-председателя крупнейшего банка мира будут казнить
tomlee
Как пък не свършиха крадени перални?
bingbam
Академик Димитрий ЛИХАЧОВ:
Не е нужно да се измисля това,което не е било.Никаква велика история Русия не е имала.Създателите на митовете за историята на Русия са Петър Първи и Екатерина Втора.Цивилизацията в блатата и горите на Московията се е появила през XIII век,с идването на християнските проповедници от цивилизованият Киев.Но още по времето на Петър Първи московските боляри неистово са се съпротивлявали на новото,като представяли като аргумент своето невежество - не искаме киевски проповедници, те там в Киев всички са книжовни плъхове,при тях даже жените им четат.
Бялджип
Очевидно съм те надценил. Ще се изразя възможно най-меко. Имаш безпорядък в главата.
pepinho11
Питай академика как така у 14 век кубетата на църквите в Москва са били всичките позлатени, а френският крал все още е серял през прозореца направо на улицата...
винкелчо
Много безсмислена смърт Аман от ината на Руските македонци.Само Миньор!
bingbam
Изчаках да се съберете повече радващи се изроди, да обесня какво са казали руските класици за руснаци като вас.
От Руския писател аристократ М.Салтиков-Щедрин: "Ако заспя и се събудя след сто години и ме питат,какво мисля,че става сега в Русия,аз ще отговоря Пият и крадат".
Иван С. Шмельов: ''Народ, който ненавижда свободата, обожава робството, обича веригите на своите ръце и нозе, мръсен физически и морално...е готов във всеки момент да гнети всичко и навсякъде”.
Зинаида Гипиус: “ Русия – това е една огромна психиатрия”
Тургенев: Руснака е най-големиият и най-наглият лъжец в целият свят.
Достоевски: ''Народ,който блуждае из Европа и търси какво може да разруши,унищожи,ей така,само за развлечение.''
И най-важната същност е казана от
Аксаков-син: ''Всяко тържество на българите е смърт за Русия. Балканските държави не трябва да имат нищо свое. Те трябва да бъдат притежание на русите или по-ясно казано, те трябва да бъдат погълнати от русите!”
bingbam
Поддръжниците на Владимир Путин имат съвсем различна представа за реалността. В нея Русия се противопоставя ту на "украинския нацизъм", ту на нашествието на "трансджендърите". Накратко - на лошите неща от Запад. Ние воюваме със Запада, отстояваме нашите ценности, а вражеският пръстен около нас се затяга - хората са заклещени в тези схеми на мислене. Политическата поддържка в една свободна страна е различна от това, което наблюдаваме в Русия: там става дума за Стокхолмски синдром, а нещата са по-близо до истерията в Северна Корея или до радостната истерия при появата на "фюрера".
bingbam
Ако имаше свободни медии и политическа конкуренция - да, но тъй като няма, раздразнението се задълбочава все повече и потапя страната в Стокхолмски синдром. Милиони хора са принудени да се убеждават сами, че всичко е наред, че жертвите си струват, че трябва да се търпи.
bingbam
Русия е затворена във вражески пръстен - слушат това от деца и за съжаление то се завърна по изключително настойчив и много ефективен начин. Трябва да се каже, че пропагандата на Путин е по-ефективна от съветската - днешните времена не бива да се сравняват с късния застой и неговата разпадаща се идеология, а по-скоро с 40-те години на миналия век в Германия, тъй като войната вече е в ход.
АБВ2021
“Парламентарната асамблея на НАТО прие резолюция, призоваваща за по-голяма подкрепа за Украйна. По-специално документът призовава членовете на Алианса да предоставят на Украйна ракети със среден обсег, способни да поразяват разстояние от 1000-5500 километра. Това се посочва в резолюцията на ПА на НАТО.“
Гpавицапа
Ха-ха-ха!
Укрите били свалили 76 от 188 дрона!
Е, как така, бре, укри, потомци на шумерите?
Нали досега сваляхте от примерно 50 изстреляни ракети - 65 или 70?
Ко стана сега, бря?
bingbam
В България има група от лумпени наричащи себе си „русофили“, а всъщност са путинофили, путинокантропи, путинопитеци или както щеш да ги наречеш. Ако човек е наистина русофил той ще харесва руската култура и постиженията на руският народ в областта на архитектурата, науката и изкуството, а няма да се кефи на умрялата политика на Кремъл. Та въпросните „русофили“ в този форум са най-долната утайка от българското общество. Надали ще разберат какво им казвам!
Гpавицапа
"Според Зеленски основните цели на руския президент Владимир Путин са да окупира целия Донбас..."
=========================================
Основните цели на Владимир Путин са да си върне цяла Малороссия.
Uncle_Barack
Добра вест! Нека и в западната част на тая бивша държава Осрайна усетят, че водят война срещу велика Русия, с която шега не бива.
Докато жидът Зеленски праща хора да мрат в източната част, тия в Лвов и околностите си щракат с пръсти и не им пука. Ама както са я подкарали, ще стигне и до тях.
Гpавицапа
Отдавна е стигнало и до тях. И те мрат не по-малко от източните.
bingbam
Цинизъм по путиновски стил. Агресорът, които целенасочено унищожава и руши Украйна, убива и изнасилва, безчиства най-зверски обвинява Запада и САЩ, че целят да унищожат Украйна. Нагли манипулатори и лъжци.
Mалko слoнчe
Кой каза укрокапитулация, май жериту беше !
`🐭
Даааа, Джерито вика да капитулират укрите, че ще останат без държава.
Путлер чука козяшки тролчета :)
След 1-2 месеца , Киев , Украйна , телефонен разговор :
- Слава Украiнi , ТЕЦ -а ли сте ?
- Героям слава , ТЕЦ -а сме .
- Слава Украiнi , студено ни е , кога ще има топло ?
- Героям слава , лятото , лятото ....
🐭 <малкият пловдивски дудукчия
Зеленски се обажда на Сирски:
- Какво е положението?
- Ами...руснаците бягат...
- Браво! А нашите как са?
- Нашите отстъпват...
- Как така отстъпват? Нали руснаците бягат?
- Да, ама те бягат срещу нас...
Mалko слoнчe
Леле мале,некой да иска нато още!?
bingbam
Правят ми впечатления някои сходства.
- Хитлер през цялото време твърди, че е нападнал СССР, защото Съветският съюз се е канил да нападне Германия. Като четеш В. Суворов е така, но е странно, че Путин говори същото за Украйна.
- Гьобелс казва, че "воюваме за "жизнено пространтство", при
Путин воюваме за "руския свят"
- Гьобелс - ние воюваме против болшевиките в Москва, а не против Руския народ; Путин - ние воюваме против фашистката хунта в Киев, а не против украинците.
- Гьобелс - когато Рузвелт изгуби изборите , САЩ ще спрат военната помощ за Европа; Путин - когато Байдън изгуби изборите, САЩ ще спрат военната помощ за Европа.
Бялджип
Кат Гнусия няма втора
тъй противна на света!
И. Вазов
7777777777
"Никола Гешев" - дай с другия ник, с него си по-забавен
bingbam
Драги поддръжници на „другата гледна точка“, точно днес е време да чуете това, което съвсем не искате да чуете. Това, от което се страхувате, макар и още не съвсем осъзнато. Путин и Хитлер са едно и също лице. Дребно, зло, лакомо и кръвожадно същество, което се преражда от време на време, за да превръща милионите свои последователи в чудовища.
cardiagnostic
Прекрасна новина !
7777777777
Прекрасна новина !
Укрите и джерко цвилят !
Няма по-хубави новини за начало на деня ми !
Джерко балеев-пробития травестит
Чудесна новина !
Работайте братя !
bingbam
Цинизъм по путиновски стил. Агресорът, които целенасочено унищожава и руши Украйна, убива и изнасилва, безчиства най-зверски обвинява Запада и САЩ, че целят да унищожат Украйна. Нагли манипулатори и лъжци.
bingbam
Изрода си е изрод, поредна. И с какъв акъл с това се гордеят!!!
Горки: "Най-важният забележим успех на руския народ е неговата садистична жестокост."
35% от руснаците са на мнение,че Слънцето се върти около Земята,а не Земята около Слънцето.Това показва проучване за научните заблуди на руснаците на лоялния на Кремъл Всерусийски център за изследвание на общественото мнение- ВЦИОМ.
Хората в Русия са облъчени от пропагандата. Пропагандата е вид радиация. Всеки е податлив на нея, не само руснаците. В Русия пропагандата е дванадесет телевизионни канала, десетки хиляди вестници, социални медии като VK [руската версия на Facebook], които обслужват изцяло държавната идеология.
Velkov
Вing-bam, bing-bam кънти на кухо в таз глава !
Бялджип
Толкова си жалък ! Ден след ден трупаш лъжите си тук и по-добре да ги смятаме за лъжи, а не за вродена тъпота. защото второто е по-лошо, то е характерно за няколкото идиота тук с по 100 никнейма.
Няма да оспорвам лъжите ти, нямам излишни мозъчни неврони. Само бих те запитал само това ли си прочел от Горки? Да си чувал нещо за "Майка", "На дъното", "Моите университети"...
Вероятно не си, както и повечето дебили, които търсят нещо омаскаряващо Русия при великите им автори. Правят го и за България. Затова са дебили, защото "учението им" е стигнало до там...
7777777777
викаш трепят цивилни наред по подобие на изсраелските ти братя, нали пропагандистче-спамърче ?
bingbam
Драги поддръжници на „другата гледна точка“, точно днес е време да чуете това, което съвсем не искате да чуете. Това, от което се страхувате, макар и още не съвсем осъзнато. Путин и Хитлер са едно и също лице. Дребно, зло, лакомо и кръвожадно същество, което се преражда от време на време, за да превръща милионите свои последователи в чудовища.