Населението на Земята достигна 7 057 608 000 души днес, на Световния ден на населението, обявен от ООН през 1989 г.
"Двигател за увеличаване на населението на планетата са развиващите се страни", посочи говорител на, Германския Фонд за световно население (dsw-online.org).
Всеки ден населението се увеличава с 227 000 жители, което прави около 80 милиона души за година.
До 2050 г. на Земята ще живеят 9,3 милиарда човека. Но тази прогноза разчита на мерките за по-добро семейно планиране и за намаляване на раждаемостта.
Ако броят на деца на една жена остане на сегашното си равнище, в средата на 21-и век населението на земята ще е 11 млрд.
В Африка, например, през 21-и век броят на населението ще нарасне до 3,5 милиарда души. Най-голямо увеличаване на жителите на Черния континент се отчита в най-бедните райони на юг от Сахара, където всяка жена ражда средно по пет деца.
Само в развиващите се държави всяка година 80 млн. жени забременяват без да желаят това.
Въпреки че много африкански страни постигнаха успехи в борбата с глада, делът на гладуващите в развиващите се страни остава 16 процента. Правителствата на тези държави не могат да изхранят нарастващото население.
За да бъдат предприети мерки за отстраняване на тези проблеми, са необходими 8,1 млрд. долара. Днес в такава дейност се инвестират 4,1 млрд. долара, изчисляват в германската организация.
Проблем остава и недостигът на вода, който "вече е причина за много конфликти и войни".
Населението на Земята достигна 7 милиарда на 31 октомври 2011 г.1 а 6 милиарда - през 1999 г.
ООН предвижда, че до 2025 г. Индия ще стане най-многочислената страна в света - с близо 1,5 млрд. жители преди Китай.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!