Т емпературите през юни са били доста по-високи от средното за този месец, а юли също се оказва изключително топъл, сух и много слънчев, съобщи днес Германската метеорологична служба, цитирана от ДПА.
Имат ли язовирите влияние върху климатичните промени (ВИДЕО)
През юли средната температура е достигнала 19,2 градуса по Целзий, което е с 2,3 градуса над международно валидната референтна стойност за годините от 1961 до 1990. Дори в сравнение с по-топлия референтен период от 1991 до 2020 г. пак има разлика от 0,9 градуса, каза метеорологичната служба. „Освен няколко освежаващи дни, времето е било повече средиземноморско, отколкото типично централноевропейско“, заяви службата.
Рекордни горещини, суша и унищожителни пожари – необратими ли са климатичните промени
Метеоролозите описаха условията в Южна Германия като „безкрайно лято, с изключение на кратки прохладни епизоди“. Те казаха, че в някои райони времето е било „тревожно сухо“, с по-малко дъждове от обичайното. Според тях „сушата и горещините следователно са били основа за множество полски и горски пожари“.
Битката за бъдещето на Земята – ще я спечелим ли?
Първоначалната оценка на метеорологичната служба не е включвала всички измервания от нейните 2000 станции. Тя също така е ползвала прогнозни данни за последните три дни на юли.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!