Р уският президент Владимир Путин ще се включи в заседанието на Съвместната комисия по икономика на 11 октомври в Истанбул.
Той ще пристигне в турския мегаполис с делегация от представители на московската търговска асоциация по покана на сродната организация в Турция, съобщи председателят ѝ Рифат Хисарджъклоглу пред в. „Хюрриет“.
Кадри от последния разговор между Путин и Ердоган в Ханчжоу, Китай, в рамките на срещата на върха на Г-20 - вижте във видеото.
Вестникът припомня кризата в двустранните отношения след инцидента със сваления руски бомбардировач от 24 ноември миналата година.
Първата стъпка към помирението направи турският държавен глава Реджеп Ердоган с приветственото си писмо през юни до Путин по повод националния празник на Русия, в което бе споделил тревогата си от инцидента.
Първият знак за подкрепа от Москва след проваления опит за преврат обаче дойде именно от руското министерство на външните работи в официална позиция, в която бе заявена готовност за съвместни действия за подкрепа на демократично избраното правителство в Анкара.
Първият световен лидер, позвънил на Ердоган, бе Владимир Путин, а първото задгранично посещение на Ердоган след опита за преврат бе в Москва, посочва още „Хюрриет“.
На 9 август двамата се срещнаха очи в очи за първи път след кризата със сваления руски бомбардировач. После дойде двучасовият им разговор в Ханчжоу, Китай, в рамките на срещата на върха на Г-20. Преди инцидента с военния самолет на Русия, Путин бе в Анталия на 15-16 ноември, също за срещата на върха на Г-20, а последното му официално посещение в Турция се състоя през декември 2014 г.
Русия и Турция се разбраха и за туристите, и за сирийската криза
Ердоган се извинил на Путин за сваления самолет
Ердоган ухажва Путин, но той ще бъде големият губещ
По-рано днес руският министър на енергетиката Александър Новак заяви, че одобрение по междуправителственото споразумение за проекта „Турски поток“ може да има в средата на октомври. Пред камерите на 24 телевизии Новак посочи, че това е напълно възможно в този срок, за да може доставките на газ през Черно море за Южна Европа да започнат колкото се може по-скоро.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!