Г ермания е готова да играе по-активна роля във военно-техническото сътрудничество в Европа. Това заяви германският министър на отбраната Урсула фон дер Лайен на конференция с участието на 200 висши военни от Бундесвера.
„Промените са необходими. Изолацията и самоограниченията няма да решат проблемите, с които ние се сблъскваме в света, в Европа и тук в нашата страна“, каза тя, цитирана от „Дойче Веле” (Deutsche Welle).
Фон дер Лайен припомни за агресивните действия на Русия, разрушителната война в Сирия и разгарящите се конфликти в Африка. „Германия е готова да участва, ... да поеме по-голяма отговорност“, подчерта министърът на отбраната и добави, че този „правилен път“ ще изисква много пари и време.
Урсула фон дер Лайен заяви, че министерството на финансите се е съгласило до 2020 г. да увеличи разходите за отбрана с 10 милиарда евро, които ще бъдат похарчени за нови оръжия и увеличаване на числения състав на армията.
Това решение се нуждае от одобрението на Бундестага, но е само стъпка към изпълнението на целта: да се отпуснат 130 милиарда евро за инвестиционни програми до 2030 г.
Лиза Рина взриви червения килим с рокля от 5 кг истинска коса! Екип от 16 души е работил 152 часа върху уникалния тоалет на Christian Cowan. Звездата съчета ексцентричната визия с диаманти за милиони, превръщайки се в най-обсъжданото име на вечерта
Археолози откриха в Торжок съкровище от 409 златни рубли, скрити под къща по време на Революцията. Находката от времето на Николай II тежи близо 4 кг и днес се оценява на над 900 000 лева. Златните монети в глинен съд престояха под земята цял век
Лорън Санчес предизвика вълна от коментари, след като публично отпрати Джеф Безос от кадър, за да позира сама на партито на Vanity Fair. Неловкият момент на стана вайръл точно преди двамата да станат съпредседатели на предстоящата Мет Гала
От КРИБ предупреждават, че при забавяне на програмата за подпомагане съществува риск ценовият шок да се пренесе от транспорта към потребителските стоки