Т радиционните новинарски медии изпитват трудности в последните години. Все повече хора имат отрицателно, а не положително отношение към тях. На фона на огромния приток от информация за потребителите е все по-трудно да различават истинските новини.
Макар в идеалния случай медиите да са обективни, в действителност знаем, че повечето имат свой собствен дневен ред, определян от приходите или политическата власт. Независимо дали дадена медия е собственост на милиардер или на държавата, да накараш масите да виждат света от определена гледна точка винаги е било голяма сила, пише BoredPanda.
ЕТО НЯКОЛКО УНИКАЛНИ ПРИМЕРА ЗА ТОВА, КАК МЕДИИТЕ МАНИПУЛИРАТ ХОРАТА
Защо доверието в медиите толкова ниско? В САЩ например 8 от 10 граждани смятат, че медиите са от ключово значение за демокрацията. Пропастта между тези високи очаквания за честна и обективна журналистика и реалността обаче е голяма.
Така хората се обръщат към социалните медии и други източници на информация. Но там възможностите за манипулации са още по-големи.
По този начин се стига до състоянието на съвременните демократични общества, където хората са объркани, недоверчиви и разделени.
Габриел за фалшивите новини и социалните мрежи: Имат няколко месеца
Изкуственият интелект ще има водеща роля в дигиталното бъдеще на Европа
Германско издание: "Фейсбук" трябва да се страхува от Мария Габриел
Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.
За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!