Доналд Тръмп - как след една реч всичко се преобръща
Източник: ЕПА/БГНЕС
12

К акво общо имат рапърът Фло Райда, бившата футболна звезда Емит Смит и веригата магазини "Мейсис"? Обединени от недоволството срещу скандалните изказвания на Доналд Тръмп, всички те се дистанцираха от милиардера и предприемач, който се кандидатира за президент на САЩ, предаде Асошиейтед прес.

Екипът на Тръмп се бори да "закрепи" конкурса Мис САЩ, след като водещи, изпълнители, съдии и двете телевизии, които го излъчват - Ен Би Си и испаноезичната "Унивисион", се отказаха от участие заради скандалните изявления на милиардера за мексиканските имигранти.

В речта при обявяването на кандидатурата си за президент на 16 юни, 69-годишният Доналд Тръмп заяви, че "когато Мексико изпраща в САЩ своите хора, не изпраща най-добрите си елементи, а проблемните".

По думите на Тръмп мексиканските имигранти са "изнасилвачи", които "носят със себе си наркотици и престъпления".

Той призова за построяване на стена по южната граница на САЩ. По-късно Доналд Тръмп заяви, че коментарите му са били насочени към американските политици, а не към правителството или народа на Мексико.

Реагирайки на изказването на Тръмп, Колумбия оттегли кандидатурата си за домакин на конкурса Мис Вселена, чиито права също държи милиардерът.

Много колумбийски интернет потребители отправиха призив към настоящата Мис Вселена, сънародничката им Полина Вега, да се откаже от короната си.

Гневната си реакция не спести и бившата Мис Вселена, представителката на Мексико - Лупита Джоунс, удостоена с титлата през 1991 г.

"Като мексиканка се чувствам твърде засегната и гневна. Доналд Тръмп вреди на организацията ни. Поведението му е срамно. Заради него можем да изгубим всичко, което сме градили и защитавали години наред - мирна и хармонична атмосфера между нациите ни. И за да приключа - ние няма да участваме в конкурса Мис Вселена", написа в "Туитър" Джоунс, която понастоящем е директор на националния конкурс за красота на Мексико и го организира съвместно с "Групо Телевиса" - най-големия испаноезичен медиен холдинг в света.

Така Мексико отказа да изпрати своята представителка на надпреварата.

Поредният удар по Доналд Тръмп идва с отказа за участие на рапъра Фло Райда, който трябваше да бъде водещият изпълнител на конкурса Мис САЩ, и на бившата футболна звезда Емит Смит в качеството му на член на журито.

От веригата магазини "Мейсис", които имат сътрудничество с Тръмп от 2004 г., съобщиха, че са "разочаровани и възмутени" от изказванията му и прекратяват бизнес отношенията си с него.

По-рано скандалът с Доналд Тръмп стана причина конкурсът Мис САЩ да остане без водещи, след като Шерил Бърк и Томас Робъртс отказаха да участват.

Миналата седмица същото направиха Роселин Санчес и Кристиан де ла Фуенте - водещите на предаването, което трябваше да излъчва едновременно с Ен Би Си и испаноезичната телевизия "Унивисион".

Поредната компания, която отказа да работи в сътрудничество с Доналд Тръмп, е "Ора Ти Ви", основана от мексиканския милиардер Карлос Слим и известния телевизионен водещ от САЩ Лари Кинг.

Междувременно Контактмюзик съобщи, че известният пуерторикански певец Рики Мартин, оскърбен от изказванията на Доналд Тръмп и в знак на солидарност с латиноамериканската общност, ще организира годишния си благотворителен турнир по голф през август на друго място, а не както беше планирано в един от курортите на милиардера.

Коментари 12
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

12 коментара
 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Девет души и близо 5 килограма кокаин задържани в Благоевградско

Девет души и близо 5 килограма кокаин задържани в Благоевградско

България Преди 36 минути

Седем души са обвинени за участие в организирана престъпна група

Желязков: ЕС трябва да остане единен

Желязков: ЕС трябва да остане единен

България Преди 44 минути

Желязков: Задължително е Европа да бъде равностоен участник в дипломатическите усилия за постигане на мир

Пожар изпепели цех в Пазарджик

Пожар изпепели цех в Пазарджик

България Преди 3 часа

Обекта се намира в района на изхода от Пазарджик по посока за село Мирянци

Унгария блокира санкции на ЕС срещу русия патриарх Кирил

Унгария блокира санкции на ЕС срещу русия патриарх Кирил

Свят Преди 3 часа

Ковач: Ерата на санкциите приключи

Фюжън приключение очаква Златните в Hell’s Kitchen тази вечер

Фюжън приключение очаква Златните в Hell’s Kitchen тази вечер

Любопитно Преди 3 часа

Сините и Червените влизат в кулинарен сблъсък в Асеновград

Полицията в София издирва изчезнало дете

Полицията в София издирва изчезнало дете

България Преди 4 часа

За последно момчето е забелязано в центъра на село Кривина

"Вечер с  Борис Джонсън": Ръкостискане и снимка за £121

"Вечер с Борис Джонсън": Ръкостискане и снимка за £121

Свят Преди 4 часа

Цената се начислява отделно от билетите за събитието

<p>Огромна дупка се появи в английско село</p>

Огромна дупка се появи в английско село, евакуираха района

Свят Преди 4 часа

Спешни екипи работят по отстраняването на проблема, докато местни жители остават без водоснабдяване

Трима мъже загиват при подозирано отравяне с газ в горещ извор в Япония

Трима мъже загиват при подозирано отравяне с газ в горещ извор в Япония

Свят Преди 4 часа

Сероводородът може да бъде смъртоносен в големи количества

Димо Алексиев

Наложиха мярка за неотклонение "подписка" на Димо Алексиев

България Преди 4 часа

Алексиев е обвинен за това, че е шофирал в нетрезво състояние

Блейк Лайвли нарича Джъстин Балдони „изрод“, разкриват съдебни документи

Блейк Лайвли нарича Джъстин Балдони „изрод“, разкриват съдебни документи

Любопитно Преди 4 часа

Спорът тръгна от снимките на филма "Никога повече", адаптация на романа на Колийн Хувър за домашното насилие

<p>Зеленски: Путин убива украинци, не американци</p>

Зеленски: Бих искал Тръмп да бъде повече на наша страна

Свят Преди 4 часа

Зеленски отговори на критиките на Тръмп

<p>Как потъването на&nbsp;&bdquo;Курск&ldquo; промени управлението на Путин</p>

Как потъването на подводница „Курск“ промени управлението на Путин

Свят Преди 5 часа

Семействата на изчезналите членове на екипажа не получиха почти никаква информация за случващото се

Съдът отстрани от длъжност кмета на Бойчиновци

Съдът отстрани от длъжност кмета на Бойчиновци

България Преди 5 часа

Спрямо обвиняемия е взета мярка за неотклонение „гаранция в пари“ в размер на 25 000 лева, която е внесена

Почина художникът Никола Митов-Кумарицата

Почина художникът Никола Митов-Кумарицата

България Преди 5 часа

„Майстор е на техниката перо, с която създава изключителни портрети на известни личности", разказват от СБХ

Как партиите в парламента прочетоха проектобюджета

Как партиите в парламента прочетоха проектобюджета

България Преди 6 часа

Всички пенсии от 1 юли ще се увеличат според швейцарското правило