П ървата дама на САЩ Мелания Тръмп очаква с нетърпение края на президентските пълномощия на съпруга си, за да подаде заявление за развод, съобщава "Дейли Мейл".

"Той изгуби изборите, но дали е възможно Доналд Тръмп да е напът да загуби и жена си", пише изданието.

Статията припомня изказване на нейна приятелка, според която Мелания се разплакала, когато съпругът й спечели изборите през 2016 г., защото "никога не е очаквала той да победи".

Отново се припомня фактът, че е изчакала пет месеца, преди да се премести от Ню Йорк във Вашингтон, като основният аргумент е бил, че синът й Барън "трябваше да завърши училище".

Бившата помощничка Стефани Уолкоф излезе пред медиите с твърдение, че Мелания води преговори за сватбено споразумение, за да даде на Барън равен дял от състоянието на Тръмп. Според нея, Доналд Тръмп и съпругата му имат "договорен брак" и спят в отделни спални.

Пред изданието бившата сътрудничка на президента Омароса Маниголт Нюман заявява, че "15-годишният им брак е приключил", а Мелания "брои минутите" до края президентския мандат, за да подаде заявление за развод.

"Тя не го е направила досега, тъй като се е опасявала от нежелани последици – ако си тръгне, докато президентът е все още на власт, той би могъл на я накаже", твърди Нюман.

В материала се посочва, че Мелания Тръмп неведнъж е подчертавала в интервюта, че със съпруга си имат прекрасни отношения.

Според адвоката Кристина Превайт, това може да се дължи да условия в брачния договор, подобно на този с втората съпруга на Тръмп Марла Мейпълс. Според клаузите на споразумението, Мейпълс не може да публикува книги или да дава интервюта, в които да критикува Доналд Тръмп.

Твърдения за пукнатини в брака на Доналд и Мелания Тръмп не се появяват за първи път. Медиите често обръщаха внимание на различни ситуации, които, според тях, доказвали хладните отношения между съпрузите.

Доналд Тръмп и Мелания в Индия

През юни на пазара излезе книга, написана от Мери Джордан - кореспондент на "The Washington Post", посветена на първата дама на Америка.

В нея се твърди, че Мелания не е бързала да се настани в Белия дом след инаугурацията на съпруга си през януари 2017 г.

Причината не е била единствено, за да даде възможност на сина си Барън да завърши училище в Ню Йорк, където живееше семейството. Тя се възползвала от ситуацията, за да получи по-изгодни условия в брачния си договор с Доналд Тръмп.

Двамата сключиха брак през януари 2005 г., а, както твърди Джордан, "първоначалният брачен договор не е бил много щедър" спрямо съпругата.

Според публикацията, първата дама на САЩ настояла в подновения брачен договор да се увеличат задълженията на съпруга й по отношение издръжката на Барън.

"Тя вече се е погрижила за бъдещето на Барън, гарантирайки му получаването на второ гражданство – словенско, което ще му позволи след навършването на пълнолетие да работи в Европа в "Trump Organization", като по този начин не го оставят извън семейния бизнес", се казва в публикацията.

Според Джордан, Мелания Тръмп е искала "писмени доказателства, че към Барън ще се отнасят както към трите по-големи деца на Тръмп, когато става въпрос за финанси и наследство".

"Trump Organization" е голяма компания, създадена от бабата и бащата на сегашния американски държавен глава. Доналд Тръмп я оглавява през 1971 г., а след избора му за президент на САЩ предаде ръководството на бизнеса в ръцете на големите си синове.

В книгата се подчертава, че Доналд Тръмп се вслушва внимателно в мнението на съпругата си. Именно нейната гледна точка е станала решаваща при избора на Майк Пенс за партньор на Тръмп по време на изборите през 2016 г.

Изборите в САЩ: Невидимият кандидат

Джо Байдън е новият президент на САЩ

На крачка от Белия дом: Кой е Джо Байдън

Избирателната комисия в САЩ: Няма доказателства за злоупотреби на президентския вот

Байдън: Имаме убедителна победа, Тръмп: Не бързай

Джо Байдън поведе и в Пенсилвания

На крачка от Белия дом: Кой е Джо Байдън

Вотът в САЩ: Какви са резултатите от изборите

Кой и защо говори на български език в предизборен клип на Джо Байдън

Байдън: Няма да търпя руски награди за главите на американски войници

Тръмп срещу Байдън: сблъсък по време на пандемия

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Кола се вряза в хора по време на уличен фестивал във Ванкувър, има загинали и ранени

Кола се вряза в хора по време на уличен фестивал във Ванкувър, има загинали и ранени

Свят Преди 8 минути

Шофьорът на превозното средство е бил задържан на място

„Те ще платят за всичко“: Украински футболист говори за руските окупатори

„Те ще платят за всичко“: Украински футболист говори за руските окупатори

Свят Преди 8 минути

От февруари 2024 г. Авдиевка е под временна окупация от Русия

Тръмп настоява американските кораби да преминават без такси през Панамския и Суецкия канал

Тръмп настоява американските кораби да преминават без такси през Панамския и Суецкия канал

Свят Преди 2 часа

"Тези канали не биха съществували без Съединените американски щати", заяви той

Украйна: Не е вярно, че Русия ни е изтласкала от Курска област

Украйна: Не е вярно, че Русия ни е изтласкала от Курска област

Свят Преди 10 часа

Операцията на украинските въоръжени сили в определени райони в Курска област продължава

Фон дер Лайен: Украйна може да разчита на ЕС

Фон дер Лайен: Украйна може да разчита на ЕС

Свят Преди 11 часа

Урсула фон дер Лайен: Можете да разчитате на нашата подкрепа на масата за преговори

Бедствие в Монтанско, евакуират над 80 къщи, авария в София

Бедствие в Монтанско, евакуират над 80 къщи, авария в София

България Преди 12 часа

Екипи на пожарната пътуват към засегнатите населени места

Има заподозрян за убийството на руския генерал Москалик

Има заподозрян за убийството на руския генерал Москалик

Свят Преди 12 часа

Засега няма официален коментар от Киев относно смъртта на руския офицер

Герасимов докладва на Путин: Курск е освободен

Герасимов докладва на Путин: Курск е освободен

Свят Преди 14 часа

Герасимов: Военните и офицерите от севернокорейската армия демонстрираха голям професионализъм

Почина Жан-Пол Монтанари, директор на Танцовия фестивал в Монпелие

Почина Жан-Пол Монтанари, директор на Танцовия фестивал в Монпелие

Свят Преди 15 часа

Дати: Жан-Пол Монтанари остави своя отпечатък в историята на танца във Франция и Европа

<p>Русия е готова да преговаря с Украйна без условия</p>

Русия е готова да преговаря с Украйна без предварителни условия

Свят Преди 16 часа

Путин е казал това на Стив Уиткоф

<p>Зеленски: Благодаря Ви, президенте Доналд Тръмп!</p>

Зеленски говори с Тръмп: Срещата ни във Ватикана може да стане историческа

Свят Преди 16 часа

Зеленски: На четири очи успяхме да обсъдим много неща

Жена загина при тежка катастрофа с пиян шофьор

Жена загина при тежка катастрофа с пиян шофьор

България Преди 17 часа

Пътните полицаи установили, че водачът е с 2,61 промила алкохол

Да помогнем на Галя: Майка на 5-годишно дете се нуждае от средства, за да пребори рака

Да помогнем на Галя: Майка на 5-годишно дете се нуждае от средства, за да пребори рака

България Преди 18 часа

Последната ѝ надежда е скъпоструващо лекарство, за което лекарите, макар и трудно, успели да уговорят доставка от Америка

<p>10 капки кръв могат да открият 12 вида рак&nbsp;с изкуствен интелект</p>

10 капки кръв могат да открият 12 вида рак с изкуствен интелект, години преди симптомите

Любопитно Преди 18 часа

Необходими са само 10 капки кръв, за да се открият до 12 често срещани вида рак

<p>Учени откриха планета с опашка</p>

Учени откриха планета с опашка в съзвездието Пегас

Свят Преди 18 часа

"Дължината на опашката е огромен, простира се до 9 милиона километра"

Нови преговори между Вашингтон и Техеран в Оман

Нови преговори между Вашингтон и Техеран в Оман

Свят Преди 18 часа

Предвидени са разговори на високо равнище между иранския външен министър Абас Арагчи и пратеника на Доналд Тръмп за Близкия изток Стив Уиткоф