Тръмп обвини Обама в подслушване по време на предизборната кампания
Източник: GettyImages/Guliver

Г оворител на Барак Обама отхвърли твърденията на президента Доналд Тръмп, че бившият държавен глава е наредил да го подслушват през октомври миналата година, предаде Ройтерс.

"Основно правило на администрацията на Обама беше нито един представител на Белия дом да не се намесва в каквото и да било независимо разследване, водено от министерството на правосъдието", заяви говорителят Кевин Луис.

"Като част от тази практика нито президентът Обама, нито Белият дом някога са нареждали да се подслушва американски гражданин. Всякакво друго твърдение просто е невярно", допълни говорителят.

По-рано днес американският президент Доналд Тръмп обвини предшественика си, че е наредил да бъде подслушван преди президентските избори, състояли се на 8 ноември.

Обвиненията бяха отправени в серия от публикации на Тръмп в "Туитър".

В тях президентът не навлиза в подробности и не съобщава детайли във връзка с твърденията си за подслушване.

"Ужасно! Току-що открих, че Обама е "подслушвал линиите ми" в Тръмп Тауър"" точно преди победата", се казва в един от туитовете на Тръмп и се допълва, че "това е маккартизъм".

"Колко ниско трябва да е паднал президентът Обама,

та да подслушва телефоните ми по време на свещения изборен процес. Това е Никсън/Уотъргейт. Лош (или болен) тип!", се казва в други туит на президента.

"Бас ловя, че добър адвокат би направил страхотно дело от факта, че президентът Обама е подслушвал телефоните ми през октомври, точно преди изборите!", гласи трети туит.

"Законно ли е действащ президент да "подслушва" надпреварата за президент преди изборите?",

пита в следващ туит Тръмп.

Премиерът на Австралия вбеси Тръмп, той му затвори телефона

Какво прави Обама по време на своята ваканция

В няколко туита Доналд Тръмп говори и за срещите на министъра на правосъдието Джеф Сешънс с руския посланик във Вашингтон. Той казва, че първата среща на Сешънс с посланика е била уредена от администрацията на Обама "в рамките на програма в областта на образованието за 100 посл..."

Туитът е незавършен и не става ясно дали става дума за 100 посланици или посолства.

В друг туит Тръмп казва, че руският посланик, срещнал се със Сешънс, е посетил Белия дом по времето на Обама 22 пъти и четири от тези визити са били направени миналата година.

Междувременно в Америка продължават протестите срещу действията на администрацията на президента против транссексуалните.

Транссексуалната Дженър към Тръмп: Обади ми се

В Чикаго хиляди излязоха на шествие по улиците на града в подкрепа на транссексуалните. Те развяваха плакати "Правата на транссексуалните са човешки права" и "Защитете транссексуалните младежи".

Преди седмица администрацията на Доналд Тръмп отмени насоките за американските държавни училища, които допускат транссексуалните ученици да използват тоалетни според тяхната полова идентичност.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Външният министър на Русия Сергей Лавров

Лавров: Украинците в Русия трябва да гласуват на изборите в Украйна

Свят Преди 8 минути

Руският външен министър заяви, че ръководството на страната „трябва да получи мандат за сключване на мирни споразумения“

Седем тенденции в пътуванията, които ще определят 2026 г.

Седем тенденции в пътуванията, които ще определят 2026 г.

Любопитно Преди 30 минути

През 2026 г. пътуванията ще бъдат доминирани от тишина и дигитална детоксикация, AI-планиране, мистериозни почивки, пътешествия с автомобил, хиперперсонални ретрийти, off-grid дестинации и културни преживявания, водени от литература и кино

,

Бившият директор на 138-о училище: Камерите са монтирани през 2017 г., не знаех за тях

България Преди 39 минути

Според него е станал обект на атака заради своя снимка с Васил Терзиев и спечелен проект

Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС

Желязков: С ръст от над 3% на икономиката България е в топ 5 на държавите в ЕС

България Преди 51 минути

Той подчерта, че няма друго правителство, преминало през 6 вота на недоверие

„Печат на победители“ в „Темата на NOVA“

„Печат на победители“ в „Темата на NOVA“

Любопитно Преди 1 час

Не пропускайте тази събота след централната емисия новини

F-35 от САЩ за Саудитска Арабия: какво ще означава това?

F-35 от САЩ за Саудитска Арабия: какво ще означава това?

Свят Преди 1 час

Въпреки че споразумението все още не е влязло в сила, сделката вече предизвиква безпокойство в Близкия изток

Китай подготвя правила как да се държи човешкият AI

Китай подготвя правила как да се държи човешкият AI

Технологии Преди 1 час

Изкуственият интелект все повече ще наподобява човек по поведение и някои страни вече подготвят конкретни правила как да се гарантира, че хората няма да бъдат подведени от тези системи

,

Задържаха шофьор без книжка, номера и с 3,32 промила алкохол в Добричко

България Преди 1 час

Водачът е спрян за проверка в тервелското село Зърнево

Съсобственичката на „Мис Вселена“ осъдена на 2 години затвор за измама

Съсобственичката на „Мис Вселена“ осъдена на 2 години затвор за измама

Свят Преди 1 час

Джакапонг „Ан“ Джакраджутатип – основател на JKN Global Group и съсобственик на международния конкурс за красота – беше осъдена на две години затвор без право на условно освобождаване, след като беше призната за виновна за измама

,

Първи пенсии в евро: Обявиха кога ще се изплащат пенсиите за януари

България Преди 2 часа

Преводите на пенсиите по банков път ще бъдат извършени още на 7 януари

Михаел Шумахер

„Не мисля, че ще видим Михаел Шумахер отново“ – разкрива приятел на пилота

Свят Преди 2 часа

Съпругата на легендата от Формула 1 поддържа атмосфера на строга поверителност относно това кой има право да посещава съпруга ѝ

Йемен обяви извънредно положение

Йемен обяви извънредно положение

Свят Преди 2 часа

Сепаратисти завзеха обширни територии от страната

Пророчества за края на 2025 г.: Какво „познаха“ Нострадамус и Баба Ванга

Пророчества за края на 2025 г.: Какво „познаха“ Нострадамус и Баба Ванга

Любопитно Преди 2 часа

С наближаването на края на 2025 г. част от пророчествата на Нострадамус и Баба Ванга за войни, кризи и бедствия могат да се тълкуват като сбъднали се, докато други остават недоказани

ГКПП „Илинден - Ексохи“

Хаос по границата с Гърция - кои пунктове са затворени и кои работят

България Преди 2 часа

Ще има затруднения при преминаването на леки и тежкотоварни автомобили през всички гранични контролно-пропускателни пунктове (ГКПП) и в двете посоки на границата с Гърция

,

Почина бившият премиер на Бангладеш Халеда Зия

Свят Преди 2 часа

Зия стана първият премиер на страната си и изкара два мандата на поста от 1991 до 1996 г. и след това от 2001 до 2006 година