В компютъра на любовницата на бившия директор на ЦРУ Пола Бродуел, който бе иззет от дома й, е намерен значителен обем поверителна информация, предадоха световните агенции.
Съдържанието на материалите се проучва. Проверява се и как информацията е попаднала у Бродуел.
Бившият директор на ЦРУ Дейвид Петреъс бе принуден да подаде оставка миналата седмица, след като се разкри, че е имал извънбрачна връзка с биографката си Пола Бродуел.
Бродуел е подполковник от резерва. Тя е завършила военната академия в Уест Пойнт и е служила 15 години в армията на САЩ, включително като аналитик на военното разузнаване.Според представител на ФБР
обемът на намерената в компютъра й поверителна информация
е достатъчно основание за продължаване на разследването. Бродуел е уверила, че Дейвид Петреъс не е източникът на информацията, която е намерена на компютъра й.
Пола Бродуел е лишена от достъпа си до работа с поверителни документи, което е нормална практика в този тип разследвания.
Към втората замесена в разследването жена - 37-годишната Джил Кели, която получи заплашителни имейли от Пола Бродуел, довели до разкриването на извънбрачната връзка на Петреъс, също бяха предприети ограничителни мерки.
Тя е лишена от достъпа си до военновъздушната база Макдил в Тампа, щата Флорида, където доскоро работеше като доброволец и основно се занимаваше с организиране на приеми за членовете на висшето командване и семействата им.
Президентът на САЩ Барак Обама заяви, че доколкото му е известно, скандалът около подалия оставка шеф на ЦРУ Дейвид Петреъс
няма да има последици за националната сигурност на страната,
съобщиха Ройтерс и Франс прес.
До момента нямам никакви доказателства, че са изтекли секретни информации, които биха имали негативни последици за нашата национална сигурност, заяви Обама в Белия дом, на първата си пресконференция след преизбирането си на изборите от 6 ноември.
Президентът каза също, че няма да се намесва в разследването на аферата "Петреъс" от ФБР и не желае да прави коментари по елементи от разследването.
Британският вестник "Дейли телеграф" пък се е сдобил с копия на съдебни документи, от които става ясно, че Джил Кели, жената в основата на скандала, и нейната близначка Натали имали доста солидни дългове към банки и съдружници.
Дълговете на Джил възлизали на общо 4 млн. долара, а тези на Натали на 3,6 млн. долара
Джил Кели и съпругът й, онкологът и хирург Скот, са съдени от американската "Сентрал банк" за дългове от 1,9 млн. долара, след като не платили ипотеката на дома си, който купили, когато създали своя собствена компания за недвижими имоти.
Банката "Риджънс банк" също съди двойката за 1,8 млн. долара за неплатена ипотека. Отделно същата банка съди семейството за 453 000 долара за неплатени разходи по кредитни карти.
За същото нещо Джил Кели е съдена и от Банк ъф Америка, на която тя не е платила 25 000 долара дългове, натрупани по кредитната й карта.Сестрата на Джил - Натали, която е адвокат, обявила фалит по-рано тази година и е съдена за 3 млн. долара за неплатени данъци, дългове по недвижими имоти, неиздължени адвокатски такси и лични дългове към някои от нейните бивши съдружници.
Натали дължала и 800 хил. долара на семейство Кели, което я подслонило в имението си в Тампа, след като тя обявила фалит.
Когато обявила фалит обаче, Натали пропуснала да декларира, че притежава няколко скъпи часовника "Ролекс", кожени палта и диамантен пръстен.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!