С ъвременните раздели са много по-сложни, отколкото бяха при предишните поколения.
Преди краят на връзката беше събитие, засягащо само двама души, сега трябва да се взема предвид мнението и на други хора, както и чувствата след раздялата на бившата половинка, когато чете какво правите онлайн.
Всичко това се дължи на социалните мрежи и най-вече, разбира се, на "Фейсбук". Поради това "прочистването в социалната мрежа" след рухването на връзката става все по-често явление.
42% от участниците в британско допитване заявили, че изтриват бившата си половинка от списъка с приятели във "Фейсбук" или престават да я следват в "Туитър" три седмици след раздялата, а 34% изтриват всички снимки в мрежата с бившия си партньор или партньорка.
Освен това 31% от участниците в изследването премахват всички контакти с приятелите на бившия си партньор и с неговото семейство.
34% от участниците в допитването на възраст между 18 и 34 смятат за приемливо прочистването след раздялата да включва и изтриване на всички снимки с бившата половинка, с което отстраняват дигиталните следи от връзката и пренаписват личната си история в социалните медии.
Изследването сред 2000 британци е част от по-мащабно проучване на това как личният ни живот се отразява в дейността ни в социалните мрежи.
То показало, че социалните мрежи са сцена, от която човекът с разбито сърце може публично да обяви, че е преодолял раздялата.
65% смятат за приемливо да обявят на всеослушание новия си статус на необвързан в рамките на един месец след раздялата, а 18% с удоволствие променят статуса си във "Фейсбук" на "обвързан" с нов човек в първия месец от началото на връзката.
30% от анкетираните смятат, че е нормално да качват и тагват снимки с новата си любов в първия месец след раздялата с предишната половинка.
17% от участниците смятат за приемливо да следят бившия си партньор в социалната мрежа, за да разберат дали има нов човек в живота му.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!