Ж ивотът в града дава много, но и отнема – това го изпитва на гърба си всеки, който живее в тази динамична, стресираща среда, пълна с предизвикателства всеки ден.
За да продължим да се чувстваме пълноценни и на място, неминуемо идва момент, в който трябва да вземем мерки срещу негативното въздействие на живота в града и най-вече – срещу стреса.
Стресът, колкото и абстрактно да звучи, е причинител на редица неразположения, като нервност, тревожност, безсъние, умора. И ако не бъде контролиран, стресът може да доведе до редица заболявания.
Причината за тези неразположения може и да е нещо по-сериозно, но твърде често се крие във все по-нарастващия дефицит на магнезий в телата ни. Много от нас не си дават сметка, че четвъртият най-разпространен химичен елемент в живите организми е и много деликатен и неустойчив на стрес – той буквално се изхвърля от телата ни във всяка по-стресова и сложна ситуация – а какво по-стресиращо от това да пътуваш всеки ден от единия край на града до другия, да тичаш и бързаш, да мислиш за сметки, грижи и работа...
За човешките същества магнезият е буквално жизненоважен – той участва в над 300 ензимни реакции и без него няма да можем да съществуваме. В организма на възрастен човек се съдържат около 25 г магнезий - половината в костите, а остатъкът – в меките тъкани. Бъбреците пък са отговорни за обмена на магнезий в тялото - чрез урината всеки ден отделяме поне по 120 милиграма дневно, а когато страдаме от дефицит на магнезий, тялото автоматично намалява и честотата на уриниране.
Това налага набавянето на магнезий всекидневно - само че това е почти невъзможно да стане само с храната и течностите, които приемаме и ако разчитаме само на тях като източник на минерала, рискуваме да се докараме до сериозен дефицит.
Симптомите, показващи че магнезият е в ниски нива в организма ни, включват тежка умора, отпадналост и напрежение, безсъние, крампи в мускулите, треперене на клепачите, нарушен сърдечен ритъм и промени в настроението – все неща, които хората, живеещи в града, изпитват постоянно. Настъпи ли някое или повече от тези състояния, значи е време да предприемем мерки за допълнително суплементиране с магнезий. Как обаче да изберем какъв вид магнезий да приемаме?
За да бъде възстановен магнезиевият баланс, е важно не просто да приемаме магнезий, а да приемаме магнезий с висока концентрация и усвояемост. Основното, на което трябва да обръщаме внимание е вида на магнезиевата сол. Органичните магнезиеви соли, като лактат, аспартат, цитрат, се характеризират с висока разтворимост и съответно се усвояват най-добре от организма.
Ако ежедневно сте подложени на стрес, и изпитвате симптоми като напрежение и умора, тогава търсете магнезий в комбинация с витамин В6 (пиридоксин). Витамин В6 увеличава стомашната абсорбция на магнезий и подобрява състоянията, свързани с недостиг на магнезий, като стрес, тревожност, умора и напрежение.
Много добър вариант е да започнете с прием на Магнерич Плюс®, който съдържа магнезиев лактат + витамин В6. Магнезиевият лактат е органична магнезиева сол с отлична разтворимост и отлична степен на усвояeмост от организма.
Също така, Магнерич Плюс® е с два пъти по-висока концентрация на магнезий* и спомага за поддържането на нормалните психологически функции, намаляването на умората и напрежението, включително облекчаване на мускулните крампи.
Приемайте по 1 до 3 таблетки дневно, след храна.
*В сравнение с Magnesium DL aspartate tetrahydrate.