К огато един човек реши да пробва късмета си чрез залагане на спотни събития, той мисли само за позитивното. През главата му не минават всичките тези неща, които могат да доведат до загуба. Спортните залагания изискват да се прави трезва преценка. Човек трябва да е наясно, че не съществува възможност да има 100% успеваемост.
В този материал ще се опитаме да внесем повече яснота за това кои са негативните фактори върху потенциалните печалби. Най-честата препоръка към всеки, който се интересува от спортни залози, е да се запознае много добре със съответната игра. Налична е много информация, която е добре да се усвои, тъй като има особености.
Неправилен избор на типа фиш, който пускаме
Ще започнем от малко по-назад, с много честия избор да се създават фишове, в които има голям брой селекции. Това само по себе си е разбираемо, тъй като възможността за постигане на по-голям коефициент е привлекателна за много хора. Но трябва да е абсолютно ясно, че това носи и огромни рискове. Дори играчът да избере предвиждания с възможно най-ниските коефициенти, съответно вероятност да се реализират, големият брой срещи може да се окаже подводен камък. По-надолу в статията ще опишем защо е така, но колкото повече селекции има, толкова по-голям шанс е поне един от изборите да се провали. Залозите не са само единични и прави колонки. Има възможности за комбиниране, в които е налична опцията за губеща селекция, за да не се проваля целия фиш. Винаги остава и вариантът за единични залози, както и множествени такива, но с по-малко селекции. Професионалистите играят основно с фишове с по едно предвиждане и има защо да е така.
Съдийството е един от субективните фактори в спорта
Напоследък в България се засили дискусията по отношение на качеството на съдийските отсъждания в родния футбол. Случиха се някои ситуации, при които се видя, че реферите не са отсъдили обективно и по правилата. Това непременно оказва влияние върху развоя на срещата, някой път може да преобърне изцяло развоя на събитията. Дали е умишлено, дали не, е въпрос на съвсем друг разговор. Факт е, че дори да няма користен мотив, на всеки съдия може да се случи да отсъди грешно. Дори играчът да предвиди абсолютно коректно какво ще се случи на игрището, ако има един грешно отсъден фал, дузпа, или засада, погрешно отменен гол, нещата могат да се объркат сериозно.
Спортът е и игра на случайността
В много дискусии се засяга възможността да има предварителен анализ, преди да се извърши какъвто и да е залог. И е факт, че ако отделим нужното време и вземем предвид точната информация, ние ще сме много по-близо до това да отгатнем изхода от дадена среща или някой от нейните пазари. Нищо обаче не може да гарантира 100% успеваемост на прогнозата. По време на един анализ, ние вземаме предвид измерими и обективни фактори - като например резултатност на отборите, история в съревнованието им, моментната форма, добавяме към всичко списъка с контузени играчи, коефициентите и прочие. В спорта, независимо дали говорим за футбол, или нещо друго, има и много фактори, над които нямаме контрол. Нито ние, нито треньорите, нито състезателите.
● Не съществува никаква гаранция дали някой играч няма да се контузи в срещата.
● Не можем да знаем дали и как ще се променят метеорологичните условия по време на срещата.
● Няма гаранция, че всеки спортист ще може да даде 100% от себе си и ще се представи на своя максимум. Какво, ако той се спъне във важен момент или не може да развие обичайната си скорост?
● Нищо не може да спре законите на физиката, които понякога карат топката да направи нещо странно, да отскочи, да се забърза или да се забави.