Да, мобилното банкиране може да направи лятото ти още по-страхотно, стига да разчиташ на него за #правилните неща. С други думи, мобилното банкиране няма ти забърка най-свежото мохито и няма да те направи най-добрия на дансинга, но, ако се възползваш от всички възможности, които дава, ще можеш да прекараш лятото си с по-кратък списък от задачи и повече спестени време и пари за удоволствия.
Ето на кои пет функционалности на Булбанк Мобайл да заложиш това лято:
1. Непосилната лекота на битието или менюто „Битови сметки“
Август, лято, море… в тази последователност не звучи логично следващото да е неплатена сметка за ток, забравен превод към интернет доставчика или пък за гаража под наем, който ползваш… Не е логично, но е реалистично, защото лятото носи усещането за свобода и безгрижие. Докато си лежиш на шезлонга под сянката на чадъра (за които си си платил към 40 лв.) изглежда все едно всичко може да изчака, но… не и сметките. Затова те съветваме да отделиш няколко минути, в менюто Битови сметки (виж демо) да въведеш абонатните номера за услугите, за които имаш ангажимент, и след това ще получаваш известия за всяка нова фактура. Има и още по-лесен начин – да зададеш опцията за автоматично плащане. Списъкът на доставчиците може да видиш тук.
2. Възможността да не оставаш напълно без пари, ако загубиш (временно) картата си или функцията „Активна/блокирана“
Нека да е ясно, в никакъв, ама в никакъв случай, не те съветваме да снижаваш бдителността си в out-of-office сезона. Напротив, имай предвид, че лятото е най-активният сезон за някои измамници. И все пак се случва в определен момент просто да не знаеш къде е картата ти – може и да е някъде между кърпите в плажната чанта, а може и да е паднала от джоба ти и да си я загубил. По-добре не рискувай – ако картата не е в портфейла ти (или поне пред очите ти), по-добре я блокирай през мобилното банкиране. Щом я намериш, можеш пак да я активираш и да плащаш с нея. Можеш да я блокираш и активираш колкото пъти искаш – включително и просто, докато си в морето и нямаш контрол над пластмасовите пари (виж демо).
3. Чисти сметки, добри приятели или функцията „Сканирай и плати“
В големи компании често се случва да „имам да ти давам“. Най-лесният начин това да се случи е просто да направиш QR код и да го изпратиш по месинджър (или Viber, WhatsApp, мейл…) на човека, който ти дължи пари. След това вече извиненията от типа „не нося кеш“, „трябва да разваля“, „имаш ли да ми върнеш“ вече няма да са актуални.
4. Бюджетна ваканция в чужбина – с „Локатор“ и „Валутен калкулатор“
Човекът е човек, когато е на път. Още по-хубаво е, когато този път те отвежда някъде извън границите на страната (особено, ако не си чакал 4-5 часа на същите тези граници). Вграденият локатор на Булбанк Мобайл ти показва най-близкия банкомат или клон на УниКредит. Допълнително за всеки клон има телефон за контакт, работно време и маршрут, по който да стигнеш до него. Тази функция е много яка за използване, ако пътуваш в някоя от европейските страни, в които УниКредит присъства, защото действително ти спестява пари. Тегленето с карта на УниКредит от банкомат на УниКредит е напълно безплатно независимо къде по света си.
Остава само да намериш този банкомат. Допълнително, с валутния калкулатор можеш да пресметнеш лесно и бързо по курсовете на основните валути.
5. Моето мобилно банкиране е моята крепост или функцията „Скрий наличност“
Сравнително нова, но много полезна функция е възможността да кликнеш „Скрий наличност“. Така човекът от съседния шезлонг няма да види баланса по сметките ти, докато плащаш или просто проверяваш колко пари са ти останали малко преди заплата.
Най-хубавото за накрая: Булбанк Мобайл може да бъде инсталирано на всяко устройство, на което четеш и тази статия. То е съвместимо с всеки телефон и таблет с операционна система iOS и Android.