Горанов: Предложението за дълг не е своеволие
Владислав Горанов   
Източник: БГНЕС
49

М инистърът на финансите Владислав Горанов заяви пред журналисти в кулоарите на Народното събрание, че не е склонен да се намали сумата 16 млрд. лв. нов държавен дълг.

Предложението на правителството предизвика раздор в парламента и гласуването на ратификацията на договорите с банките, които ще отговарят за емисиите, беше отложено.

Това не е някакво своеволие на Горанов, това са необходимостите, каза той преди срещата си с депутатите на Патриотичния фронт и допълни, че посочената сума е на базата на професионален анализ, направен от Министерство на финансите. Само до края на тази година имаме да погасяваме 7 млрд. лв., заяви министърът.

"Полагам неимоверни усилия като министър, заедно с премиера и всички държавни органи, да съберем повече пари и резултатите се виждат", каза Горанов.

Той заяви, че ще се стреми по всякакъв начин да намалява дефицита през приходната част, но обществото трябва да разбере, че трябва да харчи, колкото изкарва, или задлъжнява с дългове, отбеляза министърът и уточни, че дефицит може да се покрие или като се продава имущество - приватизация, или като се взима заем - дълг.

В отговор на въпрос Горанов каза, че с разговори ще убеди депутатите от Патриотичния фронт да подкрепят ратификацията на нов дълг.

"Не знам как да водя дебат с моите партньори, които подкрепят правителството и които са ме назначили за министър. Когато говорим за разходи, те имат едно виждане, когато говорим за дефицит - второ, за дълг - трето. Този дебат е един", коментира той.

"Няма никакъв проблем в управляващата коалиция. Приемаме, че финансовият министър трябва повече да обяснява", каза Горанов и допълни, че все пак има теми, които не могат да се обясняват "много и на глас" или пък са по-трудни технологично и трябва повече време.

"Няма да допуснем ГЕРБ да носи само негативите едноличноВсеки, който иска да участва в управлението, трябва да носи позитивите и негативите от това управление, а не избирателно по теми", коментира той.

"Не съм длъжен да казвам всичко, което иска някой да чуе. Има теми, които са приети от целия свят, че са по-деликатни и не се говорят на глас, първо защото не винаги са верни, второ - общественият интерес изисква някои теми да не са предмет постоянно на обсъждане и спекулации", каза той.

Владислав Горанов заяви, че вероятно през следващата сряда ратификацията за заема отново ще бъде обсъждана в парламента.

Попитан какво ще последва, ако ратификацията не бъде подкрепена от парламента, министърът отговори с въпрос: "Според вас какво следва?"

След срещата си с Патриотите eдинственото, което Горанов коментира пред журналисти, беше, че най-доброто предстои.

Коментари 49
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

49 коментара
 
-Тате, защо жените не са ходили в казармата? - Сине, ти представяш ли си майка ти с калашник.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Стив Уиткоф ще посети Близкия изток, за да обсъди споразумението между Израел и "Хамас"

Стив Уиткоф ще посети Близкия изток, за да обсъди споразумението между Израел и "Хамас"

Свят Преди 54 минути

Първата фаза на примирието приключва в началото на март

Модел на OnlyFans твърди, че е бременна след секс със 100 мъже за ден

Модел на OnlyFans твърди, че е бременна след секс със 100 мъже за ден

Любопитно Преди 1 час

Бъдещата майка все още не разкрива други подробности относно бременността си

"Като две капки вода за всяко дете и всеки родител" събра над 248 000 лева в подкрепа на най-малките деца и техните родители

"Като две капки вода за всяко дете и всеки родител" събра над 248 000 лева в подкрепа на най-малките деца и техните родители

Любопитно Преди 3 часа

С набраните средства УНИЦЕФ ще разшири програмата „Заедно от началото“ в три нови общини

Скиор загина на писта „Мечи чал“ край Чепеларе

Скиор загина на писта „Мечи чал“ край Чепеларе

България Преди 3 часа

Намерен е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото

<p>Лекар: Това заболяване може да доведе до фатален край</p>

Какво е наследствен ангиоедем? Ето какво трябва да знаем за това алергично заболяване

България Преди 4 часа

Болестта може да доведе до фатален край, предупреждава проф. Мария Стаевска

„Мръсни“ коментари на ютубър предизвикаха масов скандал в Индия

„Мръсни“ коментари на ютубър предизвикаха масов скандал в Индия

Свят Преди 4 часа

Каква е причината може да прочетете в следващите редове

Израел отлага освобождаването на палестински затворници

Израел отлага освобождаването на палестински затворници

Свят Преди 4 часа

"Хамас" определи тези действия като "крещящо нарушение за споразумението за прекратяване на огъня"

Съмнение за хранително натравяне в пловдивска детска градина

Съмнение за хранително натравяне в пловдивска детска градина

България Преди 4 часа

Десетки деца са потърсили лекарска помощ в петък вечер

От МВР отговориха на обвиненията от страна на „Възраждане”

От МВР отговориха на обвиненията от страна на „Възраждане”

България Преди 4 часа

Задържаните протестиращи не са били оставени „голи”

Още трима задържани за нападението с нож във Франция

Още трима задържани за нападението с нож във Франция

Свят Преди 5 часа

Основният заподозрян беше арестуван малко след атаката

Четиридесетте слона: Женската банда, която тероризираше Лондон

Четиридесетте слона: Женската банда, която тероризираше Лондон

Любопитно Преди 5 часа

Четиридесетте слона се отличават не само със странното си име, а и с факта, че бандата се състои изцяло от жени

След протеста: От „Възраждане” твърдят, че са жертва на репресии

След протеста: От „Възраждане” твърдят, че са жертва на репресии

България Преди 5 часа

Костадин Костадинов определи случилото се като "полицейски произвол"

Вторият медицински хеликоптер ще бъде в България следващата седмица

Вторият медицински хеликоптер ще бъде в България следващата седмица

България Преди 7 часа

Това съобщи министърът на здравеопазването доц. д-р Силви Кирилов

Снимката е илюстративна

Спрей, прикриващ следите от наркотици - нов хит сред подрастващите

България Преди 8 часа

При поръчка, той пристига за по-малко от 24 часа