Китай, който от отдавна е известен като производител на стоки менте, вариращи от софтуер и марково облекло, достигна новo ниво в пиратството.
Там вече се фалшифицират цели магазини на американския гигант "Епъл" (Apple), съобщи в. "Пари".
Американка, която живее в Кунмин, в южната провинция Юнан, съобщи, че със съпруга й попаднали преди дни на три магазина, направени да изглеждат досущ като магазини на "Епъл".
Според публикацията в блога й (BirdAbroad) дори продавачите в магазина са си мислели, че работят за истинския производител на iPhone и iPad.
Американката ги снимала и качила снимките в блога си.
На тях може да се види, че персоналът носи фланелки с логото на Apple. Виждат се и реклами на iPad2.
Трите магазина не са сред оторизираните да продават продукти от марката, чийто списък е публикуван на страницата на компанията.
Производителят на iPad и други хитови устройства има четири магазина в Китай - два в Пекин и два в Шанхай и няколко официални продавачи.
Пекинският офис на "Епъл" е отказал коментар, отбелязва АП.
Разпространението на магазините ментета подчертава бавния напредък, който китайското правителство отбелязва в овладяването на разрастващото се интелектуално пиратство и ширещото се производство на фалшиви стоки.
Те са една от основните причини за напрежението в отношенията на Пекин с търговските му партньори.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!