З амърсяването, генетичните манипулации и социалните контрасти са новите форми на греха в нашето общество. Това заявява за вестника на Ватикана "Осерваторе Романо" монсеньор Джанфранко Джироти.
В миналото грехът имаше по-скоро индивидуални измерения, днес той придобива социален оттенък заради глобализацията, обяснява епископ Джироти.
Според него е спешно и належащо да се обърне внимание на греха заради по-големите поражения върху съвестта, които той нанася.
Има различни области, в които откриваме виновно поведение по отношение на индивидуалните и социалните права, подчертава монсеньор Джироти и посочва екологията и замърсяването на околната среда, както и икономическото и социалното неравенство с все по-обедняващите бедни и все по-богатеещите богаташи.
Представителят на Ватикана цитира и биоетиката, като изобличава нарушенията на основните права на човешката природа посредством експериментирането и генетичните манипулации, чиито резултати трудно се поддават на контрол.
Католическата църква определя седем смъртни грехове: леност, високомерие, чревоугодничество, гняв, алчност, завист, похот. Към тях се прибавя и богохулство.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!