Войната (независимо дали ще е светкавична или с дълга продължителност) обаче ще окаже негативно въздействие върху борбата с международния тероризъм, тъй като ще отклони разузнавателни и военни ресурси, смята конгресменът.
Междувременно ръководителят на оръжейните инспектори на ООН в Ирак Ханс Бликс съобщи, че са разширили обсега на дейността си благодарение на информация, предоставена им от западни разузнавателни служби, предаде "Ройтерс". Бликс изтъкна още, че подобряването в работата на инспекторите ще зависи от качеството на предоставената им разузнавателна информация. Миналия месец ръководителят на оръжейните инспектори обвини Вашингтон и Лондон, че не му предоставят достатъчно сведения за евентуалните оръжейни програми на Багдад, припомня агенцията.
ООН от своя страна разработва програми за хуманитарна помощ за иракското население в случай на военен конфликт. На тази тема е било посветено двудневно закрито заседание на специализираните агенции на ООН, което имало "технически характер", съобщава РИА "Новости". При евентуална война от спешна хуманитарна помощ ще се нуждаят около 900 000 бежанци, сочат прогнозите на световната организация. Възможните жертви сред населението се оценяват 100 000 убити и около 400 000 ранени.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!