Заглавието на "Дейли телеграф" съобщава, че парализираният от години Рийв не е излязъл от кома и е настъпил "краят на битката".
"Кристофър Рийв: Истински герой" - пише "Таймс", а авторката на статията изтъква, че актьорът е най-забележителният човек, когото някога е интервюирала.
Вестникът публикува и откъси от книгата на Рийв "Моята всекидневна битка".
На първата си страница до снимката на Кристъфър Рийв в костюма на Супермен "Дейли телеграф" съобщава, че лейбъристки депутати атакуват своя премиер и партиен лидер Тони Блеър заради Ирак.
"Стартът на предизборната програма на Блеър, която цели да му донесе трети мандат, попадна под сянката на критиките от лейбъристки депутати, отправени към премиера заради последиците от войната в Ирак", пише вестникът.
"Файнаншъл таймс" избира две теми за първата си страница.
С големи букви вестникът предупреждава, че цените на петрола постигат рекордни висоти, а икономическите експерти са загрижени за световната икономика.
"Суровият петрол за първи път достигна 50 долара/барел", съобщава вестникът.
В съседна статия "Файнаншъл таймс" съобщава, че продължителността на живота за населението на Великобритания се увеличава и паралелно с това растат разноските по пенсиите от страна на държавата и частните пенсионни фондове.
Според най-нови данни продължителността на живот на 65-годишен мъж се е увеличила със 7 години от 1950 г. досега.
"Индипендънт" също се спира на кризата в пенсионното осигуряване, която е надвиснала над всеки сегашен и бъдещ пенсионер на Острова.
Под заглавие "Всичко, което трябва да знаете и за което се страхувате да питате" вестникът пояснява, че до 65-годишния си рожден ден една непушачка трябва да е спестила 110 000 лири, за да може да разчита на доход 100 лири на седмица.
Непушач на 55 години трябва да разполага със спестени 500 000 лири, ако иска да има пенсионен доход 22 000 лири на година.
"Ако до 65-годишнината имате 30 000 спестени лири, те ще ви осигурят по 30 лири на седмица", предупреждава още вестникът.
Според статистиките, публикувани в "Индипендънт", за нормален живот след пенсионирането на средностатистическия жител на Великобритания му трябват средно със 70 000 лири повече от предвижданото.
"С други думи, 57 млрд. лири е разликата между средствата, които хората във Великобритания си мислят, че ще им трябват след пенсиониране, и сумата, от която реално се нуждаят."
"Таймс" също пише за недост на средства, но по друг повод.
Вестникът съобщава, че ниският морал на британската армия се дължи на разпространеното мнение, че парите на данъкоплатците се пропиляват, докато в същото време на войниците им липсват най-елементарни припаси.
Вестникът се позовава на вътрешен доклад, който ще бъде разгласен по-късно днес.
"Таймс" отбелязва и опасния недостиг на средства в системата на общественото здравеопазване.
"30 млрд. лири ще бъде вероятната цена за пълната компютъризация на британското обществено здравеопазване", съобщава вестникът, като допълва, че сумата е пет пъти по-висока от първоначално обявената от правителството.
"30 млрд. лири сметка излага на опасност грижата за пациентите в общественото здравеопазване", пише вестникът.
След здравеопазването идва ред и на образованието. На първа страница "Телеграф" днес намира място за любопитна новина по темата.
Бивш професор по физика, който е участвал в подготовката на международна космическа програма, ще трябва да се яви на зрелостен изпити по математика или да напусне училището, където е преподавал вече три години.
65-годишният Дейвид Уулф е бил уведомен, че неговата квалификация, която включва и професура по физика, е недостатъчна.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!