19 годишният Брайън Блакуел бе осъден за убийството на своите родители. Абитуриентът ги пребил от бой, след което използвал кредитните им карти, за да заведе приятелката си на луксозно пътешествие до Щатите, пътувайки бизнес класа за близо 10 хиляди долара.
Екип от психиатри даде показания пред съда, че бъдещият студент по медицина е страдал от "синдром на нарциса", който се характеризира с нереалистично високо самочувствие, мания за величие и фантазии за успех и богатство.
Няколко вестника анализират решението на ЕС да започне преговори с Турция за европейско членство, но при много стриктни предварителни условия и без гаранции за краен успех.
Редакционната статия по темата на "Файненшъл Таймс" е озаглавена "Нервност от разширяването". Вестникът се обявява срещу широко разпространената теория, че референдумите във Франция и Холандия са протест срещу разширяването заради загубата на контрол, идентичност и може би препитание когато европейските граници се изместят отново.
Според вестника тази теза, разбира се, удобно отклонява вината от европейските лидери, които явно са отговорни, че не успяха да убедят народите в успеха на разширяването в момент когато Европа е на път да потъне във смъртен страх от глобализацията.
Според "Файненшъл Таймс" обаче разширяването е най-успешният проект на ЕС или както пише изданието то успява с "мека сила" да разпространява стабилност и просперитет в съседите като същевременно увеличава богатството и авторитета на старите членки.
Финансовият всекидневник е категоричен, че отказ от разширяването точно сега ще бъде късоглед и непочтен ход. Според изданието поетите ангажименти към България и Румъния вече не могат да бъдат отменени, но може да бъде включена предпазната едногодишна клауза, което според "Файненшъл Таймс" може и да е за добро.
"Индипендънт" подема друга европейска тема - кампанията на Лондон за реформа на селскостопанските субсидии. Вестникът подкрепя аргументите си с доста шокиращото разкритие, че едни от най-богатите британци - аристократите, получават големи субсидии за земите си.
"Индипендънт" дава примери с кралицата, която годишно получава над 750 хиляди евро от европейския бюджет. Почти толкова получава и третият по богатство британец - графът на Уестминистър. Субсидиите от европейската хазна за престолонаследника принц Чарлс са по-скромни - едва над 300 хиляди евро.
Друга преобладаваща тема в днешните вестници е големият благотворителен концерт в събота. "Дейли Телеграф" смята, че потенциалната аудитория е 5 и половина милиарда души, което прави концерта в помощ на бедните в Африка събитие, достигнало до най-много хора в човешката история.
"Файненшъл Таймс" обаче се спира на предупреждението на МВФ, че правителствата-донори, активистите и поп-звездите трябва да правят по-скромни твърдения, че увеличаване на помощите за Африка ще решат проблемите на Черния континент.
Предупреждението си международната финансова институция базира на две подробни проучвания, според които помощите за бедните държави не се материализират в по-високи темпове на икономически растеж, които са основният двигател за намаляване на бедността.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!