С едмина в битка за "България ер", извежда "Стандарт".
Четири солидни авиокомпании закупиха конкурсна документация за участие в приватизацията на "България ер". Това са австрийският авиопревозвач "Остриън еърлайнс (AUA), италианският Air one, гръцкият Aegean airlines и нашият "Хемус ер".
Смениха шефа на БТК, информира същото издание.
Мартин Щауб е новият главен изпълнителен директор на БТК. Договорът на досегашния шеф Денис Уолах изтече, съобщиха от компанията. Швейцарецът Щауб има над 20 години опит в телекомуникационните и информационните технологии.
По-висока цена на водата, отбелязва вестникът.
По-висока цена на водата поискаха 47 ВиК дружества. Те са внесли бизнес планове и заявления в Държавната комисия за енергийно и водно регулиране. ДКЕВР ще изготви уведомителни писма до фирмите, които все още не са подали тригодишните си бизнес планове.
"Газпром" не стои зад офертите за "Белене", четем още в "Стандарт".
Това заяви министърът на икономиката и енергетиката Румен Овчаров в Стара Загора. Той обясни, че от месец и половина-два мажоритарен собственик на "Атомстройекспорт" е дружеството "Твел", което произвежда ядрено гориво.
От догодина номерата ще показват цената на разговорите, твърди "Сега".
От 1 януари 2007 г. трябва да се уеднаквят първите цифри от номерата на всички импулсни телефони, на безплатните телефони и на телефоните, при които притежателят и операторът си делят стойността на разговорите. Това задължително указание е разпратила Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) на всички оператори в България.
Условията на кабинета за "Тракия" ясни до 2 дни, пише ежедневникът.
Новите параметри на концесията на автомагистрала "Тракия" ще бъдат представени за съгласуване с премиера Сергей Станишев до два дни, съобщи министърът на регионалното развитие Асен Гагаузов.
Вдигаме митата за внос на месо, като влезем в ЕС, информира още "Сега".
С влизането на България в Европейския съюз митата за внос на селскостопанска продукция от страни извън общността ще се увеличат, а за импорт на промишлени стоки ще намалеят. Това стана ясно на семинар на агенция "Митници" вчера.
"Може ли да станем тигъра на Балканите", е анализът в "24 часа". Според автора - бившият министър на финансите Милен Велчев, полезно е да разберем, че макроикономическата стабилност не е алтернатива, а предпоставка за бързия икономически растеж. Необходим е също национален консенсус по такива дългосрочни стратегии, като например реформата в образованието. Икономическият успех изисква по-малко държавна собственост, по-малко бюджетни разходи, по-малко административни регулации, но повече спазване на закона.
"Вкарахме вече 3,2 милиарда лева в бюджета", отчита в интервю пред "Земя" Асен Асенов, директор на Агенция "Митници". "За наш най-голям успех смятам това, че затворихме преговорната глава 25 с ЕС "Митнически съюз" без проблеми. Двата мониторинга приключиха с добри резултати. Нашата митническа дейност попадна в безпроблемната "зелена зона". Добри са и финансовите ни резултати - за полугодието ще имаме вкарани в бюджета над 3,2 млрд. лева. Ако и нататък вървим така, до края на годината тази сума спокойно може да стане 6,4 милиарда лева." През миналата година в бюджета са влезли 5,4 млрд. лева.
По 366,15 лв. месечно за нормален живот, отбелязва "Монитор". Издръжката на човек от 4-членно домакинство с двама възрастни и две деца в края на юни е 336,15 лв. Това съобщи Любен Томев, директор на Института за социални и синдикални изследвания към КНСБ.
При сравнението с издръжката през март от 367,56 лв. се очертават две тенденции. Първата е минимална дефлация от 0,4%, която е характерна за второто тримесечие през последните седем години. Обезпокояваща е другата тенденция, която показва твърде високо ценово равнище - нарастването е 9,7%, рекордно за времето от 2000 г. насам.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!