За година количеството на нови точки за достъп до интернет, използващи тази технология, е нараснало от 4,34 млн. до 14,9 млн. В края на 2006 г. всеки пети германски дом е имал високоскоростен достъп до интернет, което надвишава средноевропейския показател.
Според представители на "Дойче телеком" такова разпространение на съвременните технологии не изисква затягане на регулирането на DSL (Digital Subscriber Line).
Еврокомисарят за информационното общество и медиите Вивиан Рединг обаче отхвърли предложението на "Дойче телеком" за отслабване на регулаторните правила за новата разработка на компанията за включване към интернет - услугата VDSL (Very High Speed Digital Subscriber Line), съобщи econ.bg по информация на БТА.
Не толкова цветущо обаче е положението в България. Докато в Германия всеки пети дом разполага с бърз интернет, у нас почти толкова са самите компютри, като въобще не говорим за достъп до мрежата и бързината му.
Делът на домакинствата, които са посочили, че имат персонален компютър (в това число преносим) е 22,6% към края на 2006 година, сочат представени днес обобщени данни на Националния статистически институт (НСИ) за социално-икономическото развитие на страната.
Общо 17% от домакинствата са посочили, че имат достъп до интернет.
Данните от изследването показват, че над 1/3 от българското население е използвало компютър през 2006 г., но делът на лицата, които никога не са имали възможност да работят с компютър, е 63,3%.
С най-значителен дял от технологиите, които българските домакинства използват в своето ежедневие, е телевизорът, който се среща в 98% от тях.
През 2006 г. едва 2,3% от домакинствата имат цифрова телевизия, сочат данните, цитирани от Investor.bg.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!