Т урският вицепремиер Али Бабаджан заяви, че целта на правителството в периода между 2014 и 2016 г. е да създаде 1,8 милиона нови работни места.
С това правителството възнамерява да намали безработицата в страната на около 8,9%. Според статистическата служба равнището на безработица в Турция, измерено през юли тази година, е 9,3%.
"Планираме растеж от 4% през 2014 г. и от 5% през 2015 г. и 2016 г., както обявихме по рано в нашата икономическа прогноза. В съответствие с това , планираме да отворим 1,8 милиона нови работни места от 2014 до 2016 г., с което ще се намали безработицата на около 8,9%", заяви Бабаджан.
Основни приоритети за Анкара са намаляването на инфлацията и бюджетния дефицит, насърчаване на икономическия растеж и намаляване на безработицата. /БГНЕС /
![Турция ще създаде 1,8 млн. нови работни места до 2016](https://m.netinfo.bg/media/images/8910/8910924/orig-orig-turciia-shte-syzdade-1-8-mln-novi-rabotni-mesta-do.jpg)
Източник:
БГНЕС
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!