Б лагополучно завърши драмата със заложниците в следствения изолатор "Капотня" край Москва, съобщи ИТАР-ТАСС. Освободени са всичките 15 души.
Операцията мина успешно, заложниците и похитителите са живи, заяви на място и.д. началникът на московското управление на Федералната служба за изпълнение на наказанията Пьотр Посмаков.
"Самата операция продължи секунди, но подготовката й отне три часа. Най-важното е, че избегнахме жертвите", каза той.
Посмаков обясни, че тримата похитители са били осъдени на големи срокове затвор за тежки престъпления - двама на 25 години и един - на девет години.
Директорът на Федералната служба за изпълнение на наказанията Юрий Калинин уточни, че операцията е продължила минута и половина и е била осъществена само от специалните части на службата.
Очевидци съобщиха за взрив и автоматичен огън, както и за един тежко ранен, откаран с линейка.
Около 15,15 ч. в понеделник по време на ежедневната разходка, трима затворници, които се възползвали от небрежността на охраната, нападнали двама надзиратели и успели да се преоблекат в камуфлажни униформи.
След това нахлули в кабинета на началника на изолатора и взели за заложник него, заместника му и девет жени. Преговорите с похитителите не довели до резултат, заради което било взето решение за силова операция.