Тези опашати лъжи имат една-единствена цел - да попречат на СДС на местните избори, каза още Муравей Радев.
"Майкъл Чорни си иска парите от тази банка, която няма нищо общо с този случай (Централна кооперативна банка), и беше на път да я превземе - или банката да фалира, или да стане негова директно. Тогава аз сметнах, че съм длъжен като финансов министър да се намеся и да осуетя подобно нещо. Смятам, че се справих добре. Помолих този г-н Чорни да отсрочи това задължение и той го направи", обясни Радев пред "Инфо радио" и допълни:
"Имаше среща. На тази среща присъстваше и покойният Владимир Грашнов. Срещата продължи около час и половина-два в моя кабинет, съвсем официално. На другия ден получих съгласието на г-н Чорни. Абсолютно никакви уговорки и никакви обещания от моя страна не съм му давал."
Процедурата за покупко-продажба на акции от "Мобилтел" се проведе и по време на служебното правителство на Софиянски, и на правителството на Костов, уточни от своя страна пред БНР бившият председател на Комитета по пощи и далекосъобщения Антони Славински. Окончателното одобряване на купувача на 50% от акциите на "Мобилтел" обаче е станало в късната есен на 1997 г., добави той по повод думите на Иван Костов, че правителството му е било в заварено положение относно продажбата на мобилния оператор. Тогава е бил одобрен купувачът - инвестиционен фонд от европейска банка.
Славински обясни още: "Чорни не е получавал разрешение. Пак ви казвам, купувач беше инвестиционен фонд, организиран от банка "Юропиън юнайтед банк", която беше част от групата на "Париба" или на "Би Ен Би" (не си спомням), и на тях беше дадено разрешение да закупят 50% от акциите."
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!