К опия от над 6,7 млн. нацистки документи за хората, извършвали принудителен труд по време на Втората световна война, бяха предадени на музеи в Израел, САЩ и Полша. Те засягат 12 млн. души, сред които 8,4 млн. цивилни, използвани като принудителни работници от нацистка Германия.
В архивите има трудови удостоверения и документи за самоличност, както и индивидуални досиета. Има и списъци на всички регистрирани през войната чуждестранни работници и евреи.
Те са били изготвени през 1946 г. от германските общински власти по заповед на държавите победителки и вече са използвани за финансово обезщетяване на принудителни работници.
Документите, цифровизирани наскоро, се съхраняват от Международната служба за изследвания в Бад Аролсен, централна Германия. Копията от тях са предадени на мемориала Яд Вашем в Йерусалим, Музея на Холокоста във Вашингтон и Института за национална памет във Варшава.
Целта е да се улесни съхраняването на информацията и да се даде възможност за по-широки исторически изследвания.
До ноември 2007 г. администрираният от Международния комитет на Червения кръст център отваряше архивите си само за пострадали и техни законни представители. Но 11-те страни администраторки, сред които Франция и САЩ, разрешиха достъп за всички изследователи.
Над 70% от документите, които се пазят от Международната служба за изследвания вече са цифровизирани. Очаква се прехвърлянето на цялата информация на цифров носител да приключи до 2011 г.