Към тях се прибавя и египетската "Флаш еърлайнз" след инцидента в Шарм ал Шейх. Някои от споменатите компании са изпълнявали чартърни полети. Вестникът припомня, че подобна забран издаде Великобритания срещу 11 авиокомпании от Албания, Екваториална Гвинея, Ганди, Демократична република Конго, Камерун, Либерия, Сиера Лионе и Таджикстан.
"Република" не споменава за българската "Интертранс еър", която лондонски медии съобщиха, че е включена в британския списък.
Не са получавани официални уведомления в Гражданската въздухоплавателна администрация на България за въвеждане на забрана или ограничения по отношение на наши авиокомпании, съобщи за БНР зам.-министърът на транспорта Красимира Мартинова.
Самолет на "Хемус еър" е извършил днес полет от Триполи към София и е прелетял над въздушното пространство на Италия без да са му наложени ограничения. Колкото до "Интертранс еър", авикомпанията не функционира от края на 2002 г., добави още Мартинова.
Изпълнителният директор на "Хемус еър" Димитър Павлов пък заяви, че се е свързал с италианското посолство у нас и не е получил потвърждение на публикацията по този повод. Няма официален документ, който потвърждава информацията, подчерта Павлов.
Неколкостотин международни полета бяха отменени в Италия поради стачка на авиодиспечерите, пише пък "Новинар".
Италианските авиолинии "Алиталия" анулираха 334 свои полета, а германската "Луфтханза" - 54. 22 000 пътници не можаха да заминат. Персоналът на "Алиталия" е насрочил друга стачка за 19 януари заради замразяването на заплатите и съкращаването на 2300 души.
Днес ще стачкуват работещите в обществения транспорт в цяла Италия.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!