Ч етвъртата пиеса е Kizashi (знак). Композирана е през 1995 г. Бързината и синхронът в нея са зашеметяващи. Палките се движат много бързо, но без каквато и да е грешка или объркване. Ние репетираме усилено, за да е перфектно и красиво изпълнението ни, дори в ежедневието. Надяваме се да усетите хармонията в него - плод на дългогодишното ни съвместно съществуване.
Петата пиеса е наречена Raion (гръмотевица). Японското й произношение наподобява английската дума Lion и ние се опитваме да предадем силата на тези две думи. Това e типично японско изпълнение в стил Kumi-taiko, в който много изпълнители свирят на различни тайко. Този начин на свирене на тайко се е развил бързо след войната и се е превърнал в най-популярното представяне на тайко.
Инструментите
Нагадо-дайко
Буквално означава "барабан с дълго тяло". Тялото е с кръгла форма с вид на варел. Кравешката кожа е прикрепена към тълото на барабана с гвоздейчета. Това е прототип на тайко барабан, най-често асоцииран с тайко перкусията.
Хирадо-дайко
Това е основен термин за барабан, който е по-широк, отколкото дълбок (буквално "плосък барабан").
Одайко
Буквално "голям плосък барабан"
Окедо-дайко
Барабан, изработен от дъги, подобен на бъчва. Често се поставя хоризонтално на висока стойка и на него могат да свирят едновременно двама изпълнители.
Шиме-дайко
Барабан, чиято кожа се опъва чрез въже. Такъв е малкият барабан, използуван често в постановките на Но и Кабуки.
Учива-дайко
Тайко, който се държи в ръка. Кожата му се опъва чрез пришиване върху обръч и върху него са закрепени дръжките.
Атаригане
Ръчен гонг, който често се използува за отмерване на времето. Държи се в ръка или окачен на връв и се удря с чукче от еленов рог, наречено шумоку.
Дора
Гонг във формата на плоска чиния, изработен от медна сплав. В Япония често се използува по време на будистките погребални служби, също на сцената за отмерване на времето или в кулминационните сцени на театъра Кабуки.
Шинобуе
Къса бамбукова флейта, наричана още фуе, хаваши-буе, такебуе или йокобуе.
Шамисен
Триструнен инструмент, за който се счита, че най-добре изразява японската душевност и чувствителност.
Кото
Японска китара, обикновено с 13 струни. Срещат се обаче и басови версии или такива с повече струни.
Чаппа
Малки ръчни чинели, наричани още Тебьоуши.