Дисплеят на Сони е 2,5 инчов, с резолюция 160х120 пиксела. Диагоналът на дисплея на Филипс е 4 инча, с резолюция 320х240 пиксела
Докато типичните flat-panel дисплеи са изградени на основата на тънки листове стъкло, за представените от Сони и Филипс дисплеи са използвани пластмасови и метални листове. Това ги прави по-гъвкави, но води със себе си и проблеми, като например, че не винаги работят добре, когато са огънати.
Нито една от двете компании не съобщава кога тези дисплеи ще бъдат готови за продажба.
Сони отделя голямо внимание на OLED (Organic Light Emitting Diodes) технологията, счита я за важна част от бъдещето на компанията и влага немалко ресурси за изследвания и разработки в тази област.
OLED дисплеите са различни от LCD (Liquid Crystal Display) и PDP (Plasma Display Panel) екрани. OLED (Organic Light Emitting Diodes) пикселите използват органичен материал, който излъчва собствена светлина, така че не е нужна поддържаща светлина. Чрез тази технология екраните консумират по-малко електроенергия и е възможно да бъдат произвеждани по-тънки. OLED също така показва бързо движещи се образи по-добре и възпроизвежда цветовете много добре.
На изложението за потребителска електроника в Лас Вегас през януари Сони представи прототипи на телевизори, базирани на широки и негъвкави 11 и 27 инчови OLED панели. Благодарение липсата на поддържаща светлина 11-инчовия прототип е 11 милиметра дебел и в същото време показва качествено, пълноцветно изображение. Сони планира да пусне в продажба първия OLED телевизор тази година в Япония.
Миналата седмица в Токио Сони разкри последните си прототипи на OLED телевизори. Те са оборудвани с вграден дигитален ТВ тунер и приемат входящ high-definition сигнал през HDMI (High Definition Multimedia Interface) конектор.
Източник: IDG.BG
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!