Н овия закон за МВР и реформите в българската полиция представи вътрешния министър Румен Петков на среща с полицейския комисар на Ню Йорк Реймънд Кели, отбелязва "Сега". Нормативният акт предвижда девоенизация и структурни промени в работата на службите.

"МВР обсъжда тероризма с елита на САЩ", извежда по темата "Труд", "Наркотик и фалшификати - обща тема с Ню Йорк", пише "24 часа", а "МВР активизира обмена на информация със САЩ" е заглавието на "Дума".

"Късно се обадиха да търсим сестрите", извежда "24 часа" от интервюто си с директора на РДВР-Пазарджик полк. Жоро Стоицев.

Според него ако сигналът за изчезналите сестри Белнейски е бил подаден още в събота, 29 януари, от дирекцията са щели да реагират много по-адекватно.

Освен това спомените на хората щяха да са по-точни, по-пресни, за да можем да разберем къде са отишли тези деца, кой ги е видял и с кого, посочва още Стоицев.

Убийството на Росица и Христина е замаскирано и сложно за разкриване, смята той. По случая се работи активно по много версии, с много лица, допълва полковникът.

Пред "Монитор" Павлина Гизова, близка на семейство Белнейски, разказала, че към 8:30 ч. сутринта на 28 януари Христина й се обадила, за да я помоли да съобщи на майка им, че са в Пазарджик.

"Премиерът е за ограничен имунитет", обявява "Сега". Вчера Сергей Станишев беше в Ивайловград по повод празника на града. Там той защити нуждата на депутатите от имунитет, но и допълни, че трябва да се намери най-добрият механизъм, за да не са недосегаеми, посочва всекидневникът.

"Труд" поставя акцент върху думите на Станишев, че парламентът работи на изключително високи обороти. "Станишев хвали депутатите ни", коментира го изданието.

Всекидневниците отбелязват как министри и дипломати почетоха деня на лозаря - Трифон Зарезан.

"Седем корумпирани магистрати разобличени за 7 години", обявява под глава "Сега". Това е отчела вчера Върховната касационна прокуратура от проверени 1422 сигнала от 1999 г. насам. При 941 от тях съмненията не са се потвърдили.

Работещите в съдебната система у нас получават най-много пари месечно, прави извод под глава "Труд" от публикуваното вчера в "Държавен вестник" постановление за разпределението на бюджета за 2006 г.

Бившият лидер на СДС Надежда Михайлова и настоящият Петър Стоянов изненадващо се явиха един до друг пред медиите вчера след заседанието на НИС, анализира "24 часа".

Михайлова лансира пред синьото ръководство идеята си десните партии да създадат алианс за сътрудничество в местната власт и парламента. Стоянов се съгласи, че само общи действия щели да върнат доверието на хората.

Според него обаче на този етап десен алианс бил трудно постижим, допълва всекидневникът. Всички издания прилагат снимка, на която двамата са седнали един до друг.

Каквото и да се случи на президентските избори, не вярвам да окаже влияние върху коалицията в изпълнителната власт, казва в интервю за "Сега" зам.-председателят на БСП Ивелин Николов.

По думите му за промените, които засягат закона за избор на президент са важни три неща - да станат достатъчно рано; да се поправят текстовете в закона, които го правят недействащ заради промяната в закона за избор на депутати; да се вкарат в закона неща, универсални за всички избори и които не предизвикват обществени проблеми, като двойното гласуване, което да се неутрализира чрез въвеждане на изборни книжки.

"БСП срещу Дончева заради Първанов", констатира под глава "Новинар". Депутати от БСП скочиха срещу колежката си Татяна Дончева, която в интервю за "Дневник" вчера обвини президента Първанов, че е отворил "кутията на Пандора с популистки изказвания за пълно премахване на имунитета на депутатите и президента", уточнява "Новинар".

Липсата на имунитет ще доведе до "послушание на народните представители и те ще спрат да бъдат активни", заявил пред изданието депутатът от БСП Пламен Ранчев.

СДС ще се разпадне ако се провали на президентските избори, прогнозира в интервю за "Труд" Едвин Сугарев, член на синия "Клуб 10".

Ако се стигне до подобна грешка, каквато беше направена при изборите в София - дясното да издигне две кандидатури, при което и двете губят, това като нищо би довело до по-нататъшен електорален разпад и едва ли не изчезване на партията, казва още Сугарев.

"В НДСВ очакват "третата поправка" да влезе в съда", пише "Дневник" и посочва думите на Анелия Мингова - "Органите, които могат да сезират Конституционния съд във връзка с промените, които Народното събрание прави на основния закон, вероятно ще се изкушат да го направят, когато промените станат факт".

Вестниците публикуват данни от проучване на НЦИОМ. Според резултатите най- одобряваните български политици са кметът на София Бойко Борисов - 76,8%, президентът Георги Първанов - 74%, министърът на културата Стефан Данаилов - 60%, министърът по европейските въпроси Меглена Кунева - 49,8%, премиерът Сергей Станишев - 41,7%, и др.

Според 17,3% от запитаните БСП е партията, която в най-голяма степен отстоява интересите на хората, следва "Атака" - 8,7%, НДСВ - 6%, ДПС - 5,3%, СДС - 2,3%.

69% от българите се обявяват за разширяване на президентските правомощия, а според 65,9% - държавният глава трябва да има право на законодателна инициатива, показват още данните.

"Ново напрежение около боклука в София", пише "Сега". На площадката в Кремиковци се карат опасни болнични отпадъци от "Пирогов" и ИСУЛ, твърдят на базата на своя проверка Български зелен кръст, Движение за зелена България и граждански комитети от близките квартали.

"Дневник" публикува интервю с новия главен архитект на София Петър Диков.

Ще засиля практиката да се правят планове на големи територии и ще намаля работата на парче, на частичните измерения, казва той. Според него столицата "няма нужда от високи сгради в центъра".

На заглавните си страници "Монитор" и "Сега" коментират нов проблем в строежа на летище "София". Установено е пропадане на участък от пътеките, по които се придвижват самолетите до пистата.

Иск за 200 млн. евро е завел алтернативния синод на Инокентий в Европейския съд по човешките права в Страсбург, информира "24 часа".

Разколниците искат държавата да им плати сумата, защото били изгонени неправомерно от храмовете на 21 юли 2004 г. с прокурорско постановление и полиция.

Изданията отбелязват за изложбата "Съкровищата на България от неолита до Средновековието", която беше открита в Рим от президента Георги Първанов и италианския му колега Карло Адзелио Чампи. Бронзовата глава на Севт III е била сред атракциите в експозицията.

Първа сутрин след сватбата. Младоженецът казва: - Скъпа, пие ли ти се кафе? Тя усмихната: - Да, може! Той: - Чудесно! Ще направиш ли и…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Иран: Това не подлежи на преговори

Иран: Това не подлежи на преговори

Свят Преди 2 часа

Очаква се Иран и САЩ да се срещнат за втори кръг преговори в Оман

Съдия: Имам основателна причина да обвиня правителството на Тръмп

Съдия: Имам основателна причина да обвиня правителството на Тръмп

Свят Преди 3 часа

Калифорния завежда дело срещу правителството на Тръмп за митата

Вучич: Отивам в Москва на 9 май

Вучич: Отивам в Москва на 9 май

Свят Преди 4 часа

Сърбия ще продължи да обсъжда газовото споразумение с Русия

Избраха ново правителство на Сърбия

Избраха ново правителство на Сърбия

Свят Преди 5 часа

Джуро Мацут е новият министър-председател

КЗД се самосезира, протест в "Люлин"

КЗД се самосезира, протест в "Люлин"

България Преди 5 часа

Изселените са настанени в общински жилища в рамките на район "Илинден"

Напредък по сделката между САЩ и Украйна

Напредък по сделката между САЩ и Украйна

Свят Преди 6 часа

Двете страни са се договорили да сключат меморандум за разбирателство

Български камион се вряза в пункт в Гърция, загинали

Български камион се вряза в пункт в Гърция, загинали

Свят Преди 7 часа

Шофьорът е украински гражданин

България предлага Александър Корнезов за съдия в Съда на ЕС

България предлага Александър Корнезов за съдия в Съда на ЕС

България Преди 7 часа

На всеки три години се извършва частична подмяна на съдиите

13-тонен самосвал затъна в калта край язовир "Клокотница"

13-тонен самосвал затъна в калта край язовир "Клокотница"

България Преди 7 часа

Превозното средство е транспортирало земен насип

Кметът на София назначи Богдана Панайотова за главен архитект

Кметът на София назначи Богдана Панайотова за главен архитект

България Преди 7 часа

Панайотова беше избрана от 7-членна конкурсна комисия

Дания праща войници на учение в Украйна

Дания праща войници на учение в Украйна

Свят Преди 8 часа

Датските войници ще бъдат обучавани от украинските военни

Вижте кой попадна в престижния списък на най-влиятелните личности на Time

Вижте кой попадна в престижния списък на най-влиятелните личности на Time

Свят Преди 8 часа

В него попадат политици, технологични предприемачи, бизнес магнати, изпълнителни директори и звезди

<p>ЕК призова за бойкот на парада в Москва</p>

Европейската комисия призова за бойкот на парада в Москва

Свят Преди 8 часа

Комисията не може да "наказва" онези, които все пак пътуват до Москва

Украйна чака официална българска позиция за реакторите

Украйна чака официална българска позиция за реакторите

Свят Преди 8 часа

Украйна се интересува от закупуване на оборудване за завършване на два енергоблока в АЕЦ "Хмелницки"

Как Samsung интегрира AI, за да направи дома по-умен

Как Samsung интегрира AI, за да направи дома по-умен

Технологии Преди 8 часа

От 16 до 29 април компанията предлага специални промоции, с които технологиите да влязат у дома още по-бързо

<p>България изпрати на ЕК искането за изменение на НПВУ</p>

България изпрати на Европейската комисия искането за изменение на НПВУ

България Преди 8 часа

Подаваме и предложение по механизма REPowerEU за близо 480 млн. евро