"Реже ли ни Европа от агропарите", пита от първа страница "Труд". Брюксел може да санкционира България и да й отреже 25% от средствата за субсидии в земеделието, информира вестникът.
Страната не била подготвена за правилното усвояване на парите. Твърдението е на холандския вестник "Де Телеграаф". Ако се случи това, селското стопанство ще загуби над 78 млн. евро за т.г.
"Това са глупости, никакво решение още не е взето", е коментарът на Майкъл Ман, говорител на еврокомисарят по земеделие Мариан Фишер Боел.
Пред "Труд" зам.-министърът на земеделието Димитър Пейчев посочва, че няма никакви съществени забележки от Брюксел по адрес на разплащателната агенция и нито една бележка не е такава, че да доведе до задействането на такава предпазна клауза.
Пред "Дума" заместник-изпълнителният директор на Държавен фонд "Земеделие" Емил Дърев, обяснява, че след САПАРД тръгва програма за над 3 млрд. евро.
Най-много ще са плащанията за агроекология, мярката за модернизация на земеделските стопани и за предоставяне на услуги в селските райони, допълва той.
"4000 дела срещу пияни шофьори отлежават в съда", твърди пред "Труд" председателят на парламентарната транспортна комисия Йордан Мирчев.
Мирчев казва, че не той, а Министерският съвет е автор на отхвърлените от парламента промени в Наказателния кодекс за вдигане на престъпната норма алкохол в кръвта на шофьорите от 1,2 на 1,5 промила.
Той отбелязва, че поправките нямат нищо общо със случая "Стависки" и са приети от кабинета още през 2006 г.
Мирчев дори бил готов да оттегли този текст на своя отговорност, за да бъдат приети останалите промени като това шофьор без книжка да носи същата отговорност като пияния водач.
За мен парламентът допусна сериозна грешка - заради някои текстове депутатите отхвърлиха целия закон, смята шефът на транспортната комисия в парламента.
"В НЕК остана само скъпият ток, затова увеличихме цените", обяснява пред "Дневник" Мардик Папазян, изпълнителен директор на Националната електропреносна компания.
Той припомня, че от 1 юли защитена квота има само за битовите потребители и малките и средните предприятия.
ДКЕВР определи квоти на централите, за да осигури приемливи цени за незащитените потребители и най-голяма квота получи АЕЦ "Козлодуй", така в НЕК остана главно енергията, която компанията е задължена да купува - от възобновяеми източници, и произведеното от централите по дългосрочни договори, посочва той.
Алтернативната зелена енергия имала по закон преференциална цена и така в НЕК останала само скъпата енергия.
Цигарите поскъпват шоково от догодина, съобщава "Новинар". До 4 лв. цена на кутия цигари прогнозират синдикатите от тютюневата промишленост.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!