"5 причини да има почасов надник", посочва в коментарната си рубрика "24 часа". Изтъква се, че почасовата надница дава възможност за по-голяма гъвкавост и за работещите, и за работодателите.
Първите могат да работят на няколко места, вторите - да наемат работници за определен брой часове.
Преминаването към почасово заплащане съответства на международната практика и препоръки на ООН и позволява да се организира отчитане на реално изработеното време.
Като предимство се изтъква и повишената социална защитеност на наетите и изваждането на една значителна част от работните заплати от сферата на сивата икономика.
Въвеждането на почасовото заплащане ще даде възможност за сравнимост на реалната цена на труда в отделните отрасли и сектори в икономиката.
"Борисов да посочи нов шеф на парното", настоява министърът на икономиката и енергетиката Румен Овчаров. "Стандарт" припомня, че "Топлофикация София" от две седмици е без директор.
В интервюто министърът казва: "Всеки опит да се решават силово проблемите със собствеността на "Топлофикация" ще бъде дълъг и труден и в крайна сметка за него ще платят отново потребителите. В момента има един-единствен вариант за бързо и ефективно излизане от кризата.
Бойко Борисов и общинският съвет трябва да се обединят зад един човек и да го посочат категорично за нов изпълнителен директор на дружеството, а не да се крият зад поредния конкурс. Аз съм готов да го подкрепя, ако кандидатурата е разумна."
"Продават на борсата 25% от речния флот", отбелязва "Труд". 25,2% от капитала на "Параходство Българско речно плаване" ще се продават на фондовата борса, обявиха вчера от дружеството.
Предлагането на 291 980 акции стартира на 25 април и ще продължи до 27 април. Минималната цена на книжата ще е 180 лева. Така стойността на продавания дял излиза поне 52,6 млн. лева.
"30-40% от малките фирми ще изчезнат", информира "Сега". Около 30-40% от малките и средните фирми в сектора на търговията ще престанат да съществуват в близките 10 години.
Това сочат изводите от доклад на института "Иван Хаджийски", представен от проф. Петър-Емил Митев. Той е направен след интервюта в 1647 малки и средни фирми.
Твърдението е подкрепено от факта, че при излизането на голяма част от бизнеса на светло много фирми ще фалират, а друга част ще се окрупнят. Така безработицата нямало да се засили, сочат още данните.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!