През 1996 г. PPL доведе до успешен край проекта за създаването на първия клониран бозайник в света, получен от мултиплицирането на ядрото на възрастна клетка. Освен това компанията се опитваше да клонира и прасета, с цел присаждането на органи в човешки организми.
Оказало се обаче, че компанията разработва твърде разностранни и скъпоструващи проекти, а това оказва негативно влияние върху цената на акциите й на борсата. През юни PPL обявиха, че Bayer е решил да замрази съвместния проект за проучване на възможностите за лечение на белодробни заболявания чрез мляко на генетично модифицирани овце.
Решението за продажбата на PPL нанася нов удар на европейската индустрия за биотехнологии, страдаща от все по-силната американска конкуренция и от слабите продажби на научните открития. PPL регистрира нетна загуба от 12,8 млн. лири (20,6 млн. долара) за първото шестмесечие на 2003 г.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!