"Наследникът на Филчев е Борис Велчев", съобщава "24 часа". Всички вестници са убедени, че вече няма инткрига кой ще е новият главен прокурор.

"Десните възмутени от избора", пише "Новинар". Парламентарните групи на ОДС и ДСБ били възмутени от номинацията на Борис Велчев за главен прокурор. Според хората на Петър Стоянов и Иван Костов с номинацията на Велчев е била погазена независимостта на съдебната власт с пряка политическа намеса. Някои публикации напомнят как се намесваха и двамата в съдебната власт навремето под диктовката на Йордан Соколов.

"Инспекторати ще борят корупцията", съобщава "Сега". Към всяко министерство вече ще има инспекторати, които ще контролират дейността на администрацията. Те ще са пряко подчинени на министъра и дори ще предлагат служители за уволнение. Това са част от промените в Закона за
администрацията, които прие парламентарната социална комисия
вчера.

"Полицията ще влиза в домове без разрешение", отбелязва "Сега"за новия текст от Закона за МВР, приет на второ четене, предизвикал разгорещен спор сред депутатите вчера. "Аз поемам отговорността, че така ще пазим сигурността на гражданите", обещал вътрешният министър Румен Петков.

"Закъснялото обединение", е озаглавен анализ в "Монитор". Коментира се интригата около президентските избори и възцарилото се тихо съгласие сред дясната опозиция за общ президент.

"Първата успешна крачка може да бъде издигането за президент на абсолютно нова фигура от гражданското общество. Само че и този човек
трудно ще се пребори за поста на държавен глава, когато зад него стоят Стоянов и Костов. Двамата направиха всичко възможно, за да разбере електоратът, че нямат нищо общо помежду си. Единствените послания, които двамата могат да отправят един до друг са: "Да спрем настъплението на БСП".

"ДПС рекетира политическия елит непрекъснато", казва в интервю за "24 часа" Минчо Минчев, лидер на Общонародния комитет за защита на националните интереси. "Ще фокусираме дейността си върху няколко основни момента: защита на българската държавност, защита на конституцията, защита на националните интереси, борба за правоприлагане и създаване на национална доктрина, каквато имат съседите ни на Балканите. Ще провокираме национален дебат, за да видим кои са националните идеали на България", посочва той.

"Необходимите промени на "екскурзиите" по време на избори", е заглавие на анализ в "Дневник". Подчертава се, че на местни избори право да гласуват следва да имат само лицата, живели в общината през последните шест месеца.

Решението срещу злоупотребите е просто: прекратяване на порочната практика за издаване на удостоверения за гласуване на друго място, категоричен е авторът проф. Михаил Константинов.

"ДДС няма да се увеличава", обещава в интервю за "Труд" финансовият министър Пламен Орешарски. Той очертава плановете, които имат за тази година: "Да въведем изцяло програмния подход - да финансираме програми и да ориентираме бюджета към резултатите, а не към издръжката. Затова още в края на този месец ще стартираме процедурата по изготвянето на новия бюджет. Това ще ни даде възможност да създадем предпоставки за
реформирането на ключови сектори в средносрочен план, като реформите стартират още тази година", пояснява той.

"Птицевъдите искат компенсация по 1.5 млн. лв. на месец", съобщава "Сега". "Настояваме за 6-месечна субсидия от януари до юни 2006 г. заради загубите ни от истерията с птичия грип. За всеки месец през този период се надяваме да получим от правителството по около 1.5 млн. лв.", е заявил Иван Ангелов,
председател на продуктовия борд за яйца и птици. Тази сума ще компенсира само 20-30% от загубите на птицепроизводителите и е минималното, което може да поиска отрасълът, за да оцелее.

"Праектозакон ще спира хаоса в строителството по морето", информира "Труд". Две строителни зони ще бъдат обособени по морето, предвижда проект на закон за Черноморското крайбрежие, който днес правителството ще обсъжда.

Бреговата ивица - плажове и скали, както и терените на 50-100 м зад тях, се предлага да бъдат в режим на ограничено застрояване.

"С мегакомпанията Овчаров се опитва да прескочи бюджета", това е мнение на Лъчезар Богданов от анализаторската компания "Индъстри уоч". В интервю за "Сега" той коментира идеята на министър Овчаров за създаване на мегакомпания, която да инвестира в инфраструктурата.

"Идеята за държавно финансиране чрез търговска компания е непрозрачна от гледна точка на изразходването на публичните средства. Обществото много по-трудно може да следи параметрите на проектите, когато те се финансират чрез дейността на търговската компания, а не пряко от държавния бюджет или от еврофондовете."

"Бизнесът изненадан с новите данъчни правила", отбелязва "Пари". Бизнесът не е наясно с новите процеси и данъчни правила, по които ще работи. Новият Данъчно-осигурителен процесуален кодекс е в сила от началото на годината. Вестникът отбелязва, че за него нямаше никакво обществено обсъждане и от новите правила никой нищо не разбира, включително и повечето депутати.

"Не бива да внасяме работници от странство", е мнението на зам.-социалния министър Димитър Димитров. В интервю за "Труд" той пояснява, че бизнесът вече се оплаква, че не му стигат квалифицирани кадри.

"Не вземем ли спешни мерки, нещата ще стават все по-тревожни. В строителството например наистина не достигат високоспециализирани работници. Технологиите се промениха много и вече не е достатъчно само да въртиш мистрията. Същото е положението в туризма - там им трябват опитни
ресторантьори, готвачи, хотелиери", допълва той.

"Хазарт извън закона", е заглавието на коментар в "Сега". Доклад на
Сметната палата разкривал убийствени нарушения в регулацията на този бизнес, с които Държавната комисия по хазарта не се справя.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Групата на консерваторите и патриотите в ПАСЕ прие в редиците си "ДПС-Ново начало"

Групата на консерваторите и патриотите в ПАСЕ прие в редиците си "ДПС-Ново начало"

Свят Преди 1 час

Това стана по решение на групата, която проведе свое заседание в рамките на редовната сесия на Парламентарната асамблея

Оставки в АПИ след смъртта на Сияна

Оставки в АПИ след смъртта на Сияна

България Преди 3 часа

Регионалният министър настоя за тях след разпоредената от него проверка

Голям протест на ресторантьорите се проведе в София

Голям протест на ресторантьорите се проведе в София

България Преди 3 часа

На площада организаторите на проявата бяха запалили скара и раздаваха безплатно кюфтета и питки на протестиращите

Стефка Костадинова: МОК е наясно със ситуацията, Весела Лечева все още не е вписана

Стефка Костадинова: МОК е наясно със ситуацията, Весела Лечева все още не е вписана

България Преди 4 часа

Костадинова: До произнасяне на българския съд ние управляваме БОК

В Германия се споразумяха за правителство

В Германия се споразумяха за правителство

Свят Преди 4 часа

Мерц: Европа може да разчита на Германия

Родилка загуби бебето си при раждане, започна проверка

Родилка загуби бебето си при раждане, започна проверка

България Преди 4 часа

В момента жената е настанена в Университетската болница в Стара Загора в тежко състояние

ЕС влиза в търговската война, отговаря на САЩ с нови мита

ЕС влиза в търговската война, отговаря на САЩ с нови мита

Свят Преди 4 часа

Страните членки на ЕС одобриха в сряда 25% мита върху широк спектър от американски продукти

„Кариерата ми е в тоалетната“: Мики Рурк с болезнено откровение

„Кариерата ми е в тоалетната“: Мики Рурк с болезнено откровение

Любопитно Преди 4 часа

72-годишният Рурк направи признанието непосредствено преди влизането си в шоуто Celebrity Big Brother

Как защитаваме организма си от вируси

Как защитаваме организма си от вируси

Свят Преди 5 часа

VOA ни припомня трудностите, пред които се изправиха медиците през 2020 г.

<p>ЕП отхвърля сръбската пропаганда срещу България</p>

Европейският парламент отхвърля сръбската пропаганда срещу България

Свят Преди 5 часа

Комисията по външни работи на Европейския парламент представи критичен към Сърбия доклад

Оправдан след 113 години: Нови данни разкриват смелостта на офицер Мърдок от "Титаник"

Оправдан след 113 години: Нови данни разкриват смелостта на офицер Мърдок от "Титаник"

Любопитно Преди 5 часа

3D сканиране разкрива, че първият офицер Уилям Мърдок не е напуснал поста си

Детският брак: Глобална криза, засягаща милиони момичета

Детският брак: Глобална криза, засягаща милиони момичета

Свят Преди 6 часа

Ключово е младите момичета да бъдат овластени да вземат решения относно своето бъдеще

Снимката е илюстративна

"Това е апокалипсис" - Може да няма български плодове тази година, притеснени са производители

България Преди 6 часа

Студът удари цяла България, стопаните са в шок и търсят спешна помощ от държавата

<p>Запознанства по телефона, без да разкриваш номера си</p>

Нова функция на Viber за запознанства у нас, без да разкриваш номера си

Технологии Преди 6 часа

Потребителите на Viber Dating ще могат да създават профили и да се свързват с потенциални партньори, без да разкриват телефонния си номер

свещ

Ден на траур в община Родопи заради две починали деца

България Преди 6 часа

Така ще бъдат почетени две починали деца от село Белащица

Шайло Джоли пресъздаде емблематичен образ на майка си

Шайло Джоли пресъздаде емблематичен образ на майка си

Любопитно Преди 6 часа

Шайло удивително пресъздаде визията на майка си от „Tomb Raider“