Траурната церемония продължи повече от 12 часа и последната си почит към Рейгън изразиха над 90 000. В деня на траур нямаше разделение на демократи и републиканци и всички преклониха глава пред великата личност на Роналд Рейгън, допълва изданието.
В Калифорния приключи това, което действащият държавен глава на САЩ Джордж Буш нарече "една велика американска история", отбелязва също "Ню Йорк Таймс".
Според резултатите от социологическо проучване, публикувани във вестник "Гардиън", все повече от американските граждани смятат, че е не е трябвало да бъдат предприети военните действия в Ирак. 53% от анкетираните са заявили, че не е имало реална причина за започването на войната. Едва 35% обаче са отговорили, че ситуацията в Ирак се подобрява, посочва изданието.
Американското разузнаване заяви, че е имало нареждане да бъдат използвани специално обучени кучета за сплашването на затворниците в "Абу Граиб", научаваме от "Вашингтон пост".
Прилагането на подобни методи е било одобрено от висшестоящ офицер от военното разузнаване, който е отговарял за иракския затвор. Това са посочили в своите свидетелски показания пред военните следователи войниците, които са се грижили за животните, допълва ежедневникът.
Един от лидерите на международната терористична мрежа "Ал Кайда" Айман ал Зауахири заяви, че Америка няма да реформира Близкия изток, а просто ще замени един режим с друг, предаде руското електронно издание "Газета Ру".
"Тези предполагаеми американски реформи не ни донасят независимост или достойнство. Те изпълват душите ни със съпротива, както и душите на нашите деди, така и на бъдещите поколения", казва още Зауахири.
Под натиска на Конгреса Държавният департамент на САЩ призна, че е направил грешка като е съобщил, че през последната година е намалял броят на терористичните заплахи, пише "Дейли Телеграф". По-рано висш служител на администрацията на Буш заяви, че има значителен напредък в борбата с тероризма и за това свидетелства по-малкият брой на извършените атентати.
Няколко знаменателни цифри четем на първа страница на френския "Фигаро" - 350 млн. европейски избиратели, призовани да изберат 732-ма депутати между 14 670 кандидати! Така ще бъде сформиран първият парламент на 25 обединени европейски нации. В повечето случаи обаче се очаква наказателен вот, отбелязва изданието.
Всички се готвят за неприятната изненада, пише "Репюбликен Лорен" - от Тони Блеър и Силвио Берлускони до Герхард Шрьодер. Изключение прави единствено испанският социалист Сапатеро, който твърде скоро дойде на власт, за да бъде порицан пред урните, допълва "Лорен".
Повечето френски ежедневници алармират за опасността от незаинтересованост и ниска избирателна активност на изборите за Европейски парламент.
И все пак, пише "Уест Франс", този Европейски съюз съблазнява целия останал свят. В неделя всички погледи ще са отправени към нас. Така че, както гласи заглавието на "Паризиен" "Идете и гласувайте в крайна сметка!".
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!