Ален Жупе се жертва за общата цел, отбелязва и "Телеграм". "Репюбликен Лорен" съзира в решението опит да бъде предотвратено попадането на партията на президента Ширак в сръчните ръце на вътрешния министър на Франция Никола Саркози. Това решение предотврати войната на претендентите за наследници на Жупе да се разрази, допълва и "Журнал дьо ла От Марн". Но отвъд политически игри, отбелязва "Бери Репюбликен", това което много французи ще запомнят е, че един от водещите политици на страната бе осъден и че в същото време част от политическата класа оспори присъдата.
Анкетите в САЩ и Великобритания за условията, при които тайните служби са събирали информация и са обявили съществуването на оръжия за масово поразяване в Ирак, е водеща тема за чуждестранната преса. Бързина и тайна, така "Гардиън" озаглавява коментара си към новината. Именно на тези условия трябва да отговаря разследването, поръчано от британския премиер Тони Блеър.
Подобно решение обаче сигнализира за първите симптоми на смущение в средите на американската администрация, коментира специалният пратеник на "Телеграф" във Вашингтон. Вестникът се позовава на думите на държавния секретар Колин Пауъл, който призна, че ако знаеше, че Саддам Хюсеин не разполага с прословутите оръжия за масово поразяване, той би се поколебал да подкрепи инвазията в Ирак.
В американския Сенат бе открит рицин, обявява "Таймс". С това страхът от нова вълна на биотерористични атаки заля Америка. През ноември 2003 г. американските служби за сигурност са задържали писмо, изпратено до Белия дом, в което е имало шишенце рицин, обявява от своя страна "Вашингтон поуст". Досега информацията за това не е била съобщавана, дори и ФБР е научило за това много по-късно. Писмото е било изпратено от неизвестно лице, което се е подписало като "Падналия ангел". ФБР обяви награда от 100 хил. долара за информация, която ще помогне на разследването на случая, допълва изданието.
Позициите на Джон Кери стават все по-силни, показва проучване на общественото мнение, проведено в САЩ, разкрива "Индипендънт". Ако президентските избори се проведат сега, то Кери има голям шанс да победи Джордж Буш. Анкетата показва, че 53% от американците биха гласували за Кери срещу 46% за Джордж Буш.
Анализаторите твърдят, че има голяма вероятност начело на Белия дом да е кандидатът на Демократическата партия. Джон Едуардс се оказа най-сериозният конкурент на Джон Кери в надпреварата за кандидат на Демократическата партия на предстоящите президентски избори, след успеха му в Южна Каролина, отбелязва от своя страна "Гардиън". Най-оспорвана е борбата в Оклахома, където с най-големи шансове за победа е ген. Уесли Кларк.
Джон Кери убедително води пред своите опоненти и дори принуди Джо Либерман да оттегли кандидатура си. Остава само Демократическата партия официално да обяви, че нейният кандидат на президентските избори ще бъде сенатор Джон Кери, допълва изданието.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!