БНТ праща Кеворкян на проверовъчен, обявява "24 часа"; "Всяка неделя" пада от екран засега, съобщава "Дневник".
На 28 април, четвъртък, изтича договорът на предаването и БНТ отказва да го поднови, защото предаването не се е явило на конкурс, както изисква медийният закон, обяснява "Новинар".
Всъщност точно формулираният мотив четем в "Дневник": по-нататъшните отношения със "Всяка неделя" трябва да са съобразени със Закона за радиото и телевизията и с вътрешния правилник на БНТ. Кеворкян е приел решението и дори били обсъдени възможности за продължаване на сътрудничеството, допълва вестникът.
За кучешки работи пише "Труд": Нахапана съди Столична община за 50 000 лв.; двама инспектори бдят за кучета в милионна София, съобщава в друг свой материал изданието.
Става дума за инспекторите, отговарящи за доброто възпитание на домашните кучета. От двамата се очаква да глобяват собствениците, които не са възпитали добре любимците си.
Четириногите вероятно ще изпреварят се едни гърди собствениците си по пътя към ЕС. Да, ако стриктно се спазват ред предписания и ограничения, гарнирани със солидни глоби, коментира изданието. Наказания ще има и за смъртта на редник Гърди Гърдев в Ирак - това е обещал министър Свинаров след срещата с испанския си колега Хосе Боно.
Със сигурност от Дивания ще бъде отзован и заменен старши националният представител полк. Гено Чипилски; в София пък ще има наказания в Съвместно оперативно командване, което отговаря за мисията в Ирак.
Обаче Свинаров прехвърли отговорността за наказанията на шефа на ГЩ Никола Колев, който трябва да обяви до края на седмицата наказанията, а военният министър ще ги подпише.
За четири изкупителни жертви за смъртта на Гърдев съобщава и "Новинар" във водещото си заглавие. ГЩ трябва да обяви имената, въпреки че доскоро оттам твърдяха, че отговорността е само американска.
"В Либия медсестрите ни под жестоко напрежение" - заглавие от първата страница на "Сега". Днес заседава либийският съд, който трябва да потвърди или да отхвърли смъртните присъди.
Адвокатите на българките са чакали часове наред пред затвора "Джудейда", за да се срещнат с петте сестри, но не са били допуснати. Среща ще има утре, обещали либийските власти.
Сестрите няма да присъстват на делото днес, съобщава "Телеграф" и публикува и думите на правителствения говорител Димитър Цонев, който казва, че решението на съда да не пусне адвокатите в затвора не е признак за втвърдяване на либийската позиция, а е въпрос на решение на съответния съдебен орган.
И още теми: челната публикация на "Телеграф" е със заглавие "Младите не знаят как да си търсят работа". Изводът е направен от сайта "Джоб тайгър", програмата "Българска мечта" на Министерството на транспорта и съобщенията и проекта "Пазар на труда на ААМР", а идва преди форума за студентски стажове "Кариери 2005".
Изданието предлага и интервю с шефа на "Джоб тайгър" Светлозар Петров, който казва, че основният проблем на студентите при намиране на работа е изминаването на пътя от теория към практика; липсва и мотивация за работа.
Преди години след завършване на образованието си хората се оплакваха от липса на работни места, сега положението е точно обратното - на пазара имало глад за специалисти.
На фона на това "24 часа" съобщава за нов рекорд в кредитирането: 39 млн. лв кредити се отпускат средно на ден, сочи статистика на БНБ за времето между 13 и 18 март. Потребителската сума, предвидена за месец, вече свършва за пет дни.
В ЕС влизаме с най-ниски доходи и най-високи осигуровки, четем в "Пари". Само Холандия и Гърция са с по-високи осигурителни вноски от нас.
Има и предложения за диференцирани ставки в зависимост от доходите по подобие на данък общ доход.
А "Новинар" ни връща към скандала с концесията за автомагистрала "Тракия" в интервю с Огнян Минчев.
"Някой здраво ще се почерпи от магистралата", извежда вестникът заглавието, от което става ясно, че въпреки нередностите министър Церовски е заявил: договорът ще бъде подписан днес.
Според него България ще плаща на португалските концесионери стойността за преминаването на 26 000 автомобила дневно, а в момента оттам минават 16 000 според министерството на Церовски - или 10 000 в пиковите участъци, както твърди Огнян Минчев, председател на българския клон на "Трансперънси интернешънъл", организацията, която инициира проверката на Световната банка.
Към това се добавя фактът, че параметрите на сделката ще станат известни след подписването на договора. В момента се знае, че лихвата по заема, който България взима с тази концесия е 12-13%, при положение че имаме достъп до заеми от ЕБВР с лихва 3-3,5%.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!