"Иво Папазов: Това не е моя награда, ваша е", цитира 24 часа спечелилия Наградата на публиката на Би Би Си. Той свири и в концерт на спечелилите годишните награди на концерт в Гейтсхед.
Наградата на публиката е смятана за една от най-авторитетните, тъй като за нея гласуват хора от цял свят на уебсайта на Би Би Си, както и по телефона.
Ибряма замина за Амстердам, където ще даде пресконференция пред представители на музикални компании, които имат интерес да разпространяват албума му.
И коментара му: "Радвам се, че ние доказахме, че можем да бъдем обединени около нещо хубаво, каквото е българската музика."
И поглед към едно друго постижение, също присъстващо по повечето първи страници на вестниците: Ивет Лалова най-бърза в Европа, обявява "24 часа". Спринтьорката спечели европейската титла на 200 метра от европейското първенство по лека атлетика в зала в Мадрид.
И през това време у нас: "Върнаха в оловен ковчег героя от Ирак", обявява "Стандарт". Редник Гърдев посмъртно става почетен гражданин, допълва "Монитор".
И обяснението на генерал Колев, цитирано от "Телеграф": Смъртта на редник Гърдев е случайност. Вестникът разкрива също така, че в българското виртуално пространство човек, представящ се за редник от четвъртия батальон, разпространи тезата, че войникът е бил убит от приятелски американски огън.
Трябва да настояваме за сериозно разследване на инцидента с редник Гърдев, категоричен е вестникът в своя коментар, според който плащаме прекалено скъп кръвен данък.
"Труд", от своя страна, прави паралел с обстановката в Италия след смъртта на италианския спецагент Никола Калипари при освобождаването на италианската журналистка, която бе заложничка в Ирак - Джулиана Сгрена.
Тя също бе ранена след като колата им бе подложена на масиран обстрел от американски части. Там отново се заговори за приятелски огън.
"Италия прилича на България по това, че обществеността е по-скоро против военното участие на страната в Ирак. Но и не прилича, защото смъртта на Калипари засили сериозния политически двубой за бъдещите ангажименти в Ирак. У нас будна и постоянна мисъл за такава преоценка не личи, дори и в тези дни, когато България даде още една жертва", коментира Труд и допълва, че би трябвало да я има - и да бъде динамична и зряла и да не се свежда до примитивна надпревара по атлантизъм.
50 000 българи се обявиха за заможни пред данъчните, обявява "24 часа". Малко над 48 000 от тях взимат над 7200 лева месечно.
Заможните хора са платили данък над 25 000 лева. Според статистиката в последните няколко години икономически активното население в България е между 3,3-3,4 млн. души, допълва данните вестникът.
Но веднага следва коментарът - по-ниски данъци ще осветлят още богати, категоричен е "24 часа". От една страна, фактът, че толкова хора са декларирали доходите си и плащат данъците си показва, че съзнанието на данъкоплатците започва да се извисява, смята изданието.
От друга обаче остава въпросът с богатите, които са извън статистките на данъчните. Сивата икономика у нас по различни изчисления е между 20-30%, което означава, че около 10-15 хиляди души укриват подобни доходи.
Явно данъчните трябва да засилят още контрола, а държавата да помисли дали пък да не свали още данъците, за да се пълни хазната, заключава изданието.
И през това време - за останалите: България е на дъното в Европа по заплащане на труда, обявява "Дневник". Това сочат резултатите от проучване на Федерацията на европейските работодатели.
Средното почасовото брутно трудово възнаграждение в страната се равнява на едва 3% от заплащането в Дания, която е начело на класацията.
Това отрежда на България 43-то място сред разгледаните 48 държави. Ние сме редом със Сърбия и Беларус и малко по-добре от последните Албания, Украйна и Молдова, допълва "Дневник".
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!