Интересното е, че тя заминава за разследването си с доклад на МВФ в ръка, в който се твърди, че между 1994 и 2000 г. са изчезнали около 900 млн. долара от парите, отредени на Палестина.
Тези пари официално са изтеглени от палестинския бюджет, били са прехвърлени по личните сметки на Ясер Арафат, а оттам разхвърляни по целия свят.
От разследването на "Нувел Обсерватьор" става ясно и че целта на покойния лидер е била не толкова да се обогати, колкото да закрепи своята власт.
"Фигаро магазин" се спира на светския модел на Франция, доколкото през 2005 г. имаме 100-годишнина от отделянето на църквата от държавата.
Миналата година Жак Ширак произнесе важна реч върху светския модел, имаше и закон за забрана на явно религиозните символи в училище, припомня изданието.
А как са нещата тази година? Дори законът да има някакъв ефект в училище, проблемите остават - най-вече напрежението е в болниците, където често отказват лечение на жена, която не допуска да бъде прегледана от лекар... мъж, коментира "Фигаро магазин".
Друг проблем: ислямистките организации във Франция, фондовете за изграждане на джамии, обучението на имами...
Социологическо проучване показва, че седем от всеки 10 французи са доволни от закона от 1905 г., довел до отделяне на църквите от държавата.
И сега две идеи за пътешествия.
Първо, Бразилия! Страната попада във фокуса на един нов двумесечник - "Пари мач монд", списание за пътешествия, издавано от "Пари мач".
Като резултат имаме 100 страници за Бразилия, в които не липсват и познати клишета с тела по плажовете.
Изданието обаче дава доста информация за музиката на новите поколения - Карлиньос Браун, Мариса Монте. Откриваме и интервюта с големия архитект Оскар Нимайер, за когото "кривата е най-краткият път към красотата", с големия етнолог Клод Леви-Строс, автор на революционните "Тъжни тропици", както и интервю с президента Лула.
И още: Африка, представена от "Фигаро магазин" като "долината на последните воини". Изданието публикува свръхинтересен репортаж от южната част на Етиопия, където все още са съхранени обичаите на войната - воините рисуват телата и лицето си, а жените, за да подсилят красотата, очертават устните им. Това е последното място в Африка, където обичаите оцеляват, заключава изданието.
А иначе, Чарлз и Камила са в центъра на вниманието на седмичните издания. Те са на корицата на "Пари Мач", който не пропуска нищо, свързано с Уелския принц. И така - на цели 26 страници.
Още на първата снимка виждаме бъдещата брачна халка, вече носена от "ротвайлера" (както покойната принцеса Дайана е наричала Камила Паркър Боулз).
Научаваме, че Чарлз и Камила се обичат вече 33 години, а когато през 1973 г. тя се омъжила за Андрю Паркър Боулз, престолонаследникът плакал и отказал да присъства на сватбата.
А кой, няколко години по-късно, представя на Чарлз лейди Дайана? Отново Камила...
Как обаче реагират децата на принц Чарлз? Според "Пари мач" недотам спокойно. Когато Хари научил новината, бил много нещастен и помолил брат си да прекарат уикенда заедно.
От сп. "Гала" пък узнаваме, че Хари и Уйлям са дали своята благословия на баща си за тази стъпка. "Ве Ес Де" дори настоява, че след вестта за сватбата, те били "въодушевени".
Романът продължава.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!