И цитатът от изявлението на германския външен министър Йошка Фишер: Съществува пълно съгласие между страните членки на ЕС по приема на България и Румъния през 2007 г.
Големият въпрос сега бил дали дотогава Букурещ ще извърши с нужното темпо желаните от Брюксел реформи. Ако това не стане, членството на Румъния може да се забави с 1 година.
Очаква се на заседанието на ЕС в Брюксел в края на тази седмица България и Румъния да получат дати за членството си в ЕС, допълва още изданието.
Междувременно - по отношение готовността на България - у нас се е родила средната класа, обявява един от важните критерии Мира Янова от MBMD в анализ за "24 часа".
Тази средна класа била факт въпреки трудностите на прехода. Приближаването до европейския стандарт трябва да я развие до 50% от населението и в това е предизвикателството на следващите 10-15 години.
Отговарят ли пък българските фирми на европейските критерии? Едва 40 фирми предлагат безопасни храни, обявява с големи букви "Виж".
Едва 40 фирми за храни и напитки имат въведена система за контрол на качеството на произведените от тях продукти, каквото е изискването за износ за страни от ЕС.
И по отношение на храната: Българите - тлъсти и с кариеси от лошо хранене. Ядем по-нездравословно, отколкото преди век. Национален петилетен план ще пази народа от болести, обявява "Монитор".
А "24 часа" допълва: Измислиха как да се храним здравословно. Нови задължителни рецептурници, съобразени с нормите за здравословно хранене, ще бъдат въведени в детските градини, училищните столове и казармите.
Това предвиждал националният план за действие "Храни и хранене (2005-2010 г.) И разкритието на вестника за плана за действие на държавата - по селата не купуват риба, затова ще им правят пътища.
А "Дневник" е още по-категоричен: "Световен план ще променя храненето на българите" - и допълва: "Страната е начело в света по смъртност заради нездравословно меню".
И след нездравословната храна, която ядем: Вдигат и цените на сватбите в София, обявява "Новинар".
От Нова година цените за сключване на граждански брак в София се увеличават. Според закона за гражданската администрация подписването е безплатно, но се начисляват такси за допълнителните услуги, които Столичният дом за радостни обреди предлага.
Годишно в столицата се сключват около 6000 брака. Обикновено в почивните дни има по около 12 сватби, изчислява "Новинар".
Но поне едно успокоение от "Стандарт": Нови услуги ще направят незабравим сватбения ден на младоженците, обявява вестникът. Двойките вече ще могат да сключват граждански брак сред античните съдове в Националния исторически музей например или между екзотичните цветя в столичната Ботаническа градина.
Меланхолията, която не ме напусна, беше връзката ми с България - това е признанието на Силви Вартан в интервю за "24 часа".
Тя пристига днес в София, за да представи автобиографията си "Между сянката и светлината".
Най-голямата илюзия в човешкия живот е да си мисли, че може да промени хората, отбелязва световноизвестната певица и допълва: "За щастието на човек най-важното е да не губи способността си да се радва на малките неща. Освен това е необходимо хората, които обича, да са добре."
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!