От страницата с политика обаче става ясно, че за БОК имало още един кандидат - депутата от НДСВ Владимир Дончев.
Иначе седмичникът отделя цели три страници на полицаите с велосипеди по алеите на Слънчев бряг, които превръщали курорта в Сен Тропе.
Все пак от репортажа в "168 часа" става ясно, че наистина френският опит е в основата на това нововъведение за България.
На страниците за политика изданието разкрива интригите и компроматите около предстоящото редене на кандидатдепутатските листи в БСП и НДСВ.
В голямо интервю за "168 часа" бившият депутат, затворник и все още лидер на организацията "Евророма" Цветелин Кънчев обяснява антиромския изблик на синдикалния лидер д-р Константин Тренчев през последните дни, който призова да се създаде "национална гвардия" срещу ромската престъпност.
Според по-известния като "дон Цеци" ромски лидер това се дължало на факта, че двама роми са измамили доктора с големи суми, измерващи се с милиони долари.
По-нататък изданието информира за резултатите от приключила тези дни експертиза от светилата на българската токсикология, професорите Александър Монов, Стойчо Раданов и Иван Крушкин, според които писателят Георги Марков, убит през септември 1978 г. в Лондон, е можел да бъде спасен.
Това според тях не е станало поради неточната диагноза на британските лекари, които го лекували от инфекция, а не от отравянето с рицин.
В интервю за "168 часа" психиатърът д-р Руслан Терзийски прави психологически портрет на терористите, които според него са комплексари, параноици и не подлежат на лечение.
"Капитал" публикува голямо разследване на тема "Кой плете мрежата на радикалния ислям в България".
Повод за това са обвиненията срещу доскоро единствения водач на мюсюлманите у нас Фикри Сали, че е бил в Саудитска Арабия по покана на свързаната с терористични организации съмнителна фондация "Ал Уакф ал ислами", с която е бил свързан и мароканецът Мунир ал Мотасадек, срещу когото в Хамбург тези дни бе подновен процесът по обвинение в съучастие в атентатите от 11 септември 2001 г.
Вестникът разкрива, че с пари на тази фондация в Разградско са били построени четири джамии и че в Павел баня е бил бизнесмен от Саудитска Арабия, очевидно свързан с "Ал Уакф".
В редакционен коментар "Капитал" изтъква, че несъмнено част от ръководството на мюсюлманите у нас не само е наясно с дейността на "Ал Уакф", но и усилено я подкрепя. Незнайно защо - от ламтеж за пари, или споделя радикалните възгледи на спонсорите.
Тема на броя на "Капитал" тази седмица обаче е цената на олимпийските игри в Атина.
Още от заглавието е ясно, че става дума за милиарди, както и че ще бъде направен опит МОК да бъде изчистен от допинг и корупционните скандали.
Седмичникът прогнозира и 100 долара за барел петрол при срив в доставките.
Седмица след скандала с Иван Славков излизащият отскоро вестник "Политика" разказва във водещия си материал за "Игрите на Такач - човекът, който изработи Батето".
Според изданието за хърватина с швейцарски паспорт Горан Такач се знае много малко, а баща му - Артур Такач, известен деятел в МОК, е изчезнал мистериозно в Сърбия по време на ски.
Такач, обявен за персона нон грата в олимпийското движение, заявява в интервю за "Политика", че не дава пет пари за решението на МОК.
"Не се чувствам виновен, горд съм. Славков би трябвало да получи награда от Комисията по етика", казва консултантът, който съветва София за кандидатурата й за зимната олимпиада през 2014 г.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!