В положение на развод и в червен минижуп, Кармен бин Ладен дава интервю и пред "Ве Ес Де". В него тя заявява: "Моят мъж твърди, че не притежава никакви офшорни компании, че всичко е на братята му. Аз знам, че той има 75 такива компании в Англия, Кюрасао и другаде". И още: "Бин Ладен са луксозни талибани. Те имат завиден материален комфорт".
Заглавието на книгата на г-жа Бин Ладен гласи: "Разкъсаният воал".
Авторка на книга върху съдбата на иракските жени, известна журналистка от Багдад, споделя пък пред "Нувел Обсерватьор": "Скоро рискуваме да имаме закон, който нарежда всички жени да се забулят, както в Иран. Дори председателката на Съюза на иракските жени вече ходи забулена". В същото издание сирийският поет Адонис възмутено заявява: "Забулването на жените е забулване на живота".
"Ла Ви" прави портрети на най-известните жени участнички на Световния социален форум в Бомбай. Една от тях е Медха Паткар, социолог, борец за чистотата на водите, която воюва с "Кока-кола", доколкото компанията не спазвала в Индия необходимите санитарни условия.
Ако се вярва на "Сънди Телеграф" двама от всеки трима австралийци не искат английската кралица като държавен глава. Те предпочитат да я замести някой австралиец.
И още една жена, която дава интервюта. "Фигаро магазин" публикува много обширно интервю с френския министър на отбраната г-жа Мишел Алио-Мали. Тя споделя, че "политическата битка не е никога самоцелна, понеже определя бъдещето на една страна". Но влизайки в армията, г-жа Алио-Мари променила гледната си точка, тя се запознала с военните, които са хора на дълга. Хора, които в Кот д'Ивоар изпълняват дълга си в най-трудни условия: установяват диалог с местното население, правят дипломация, изземат оръжие.
А как от Пекин изглежда Париж в годината на Китай във Франция? Според синолога Жан-Люк Доменак, те гледат на французите романтично. За тях това са хора, които "основно продават слова, слова за любовта и вятъра". Освен "Еърбъс" китайците смятат, че Франция не притежава мощна икономика.
В интервю за "Журнал дьо диманш" френският премиер Рафарен не крие разочарованието си, че Германия се противопоставя на идеята да се намали ДДС върху ресторантьорството.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!