Планът обаче е приет на сериозно от "Индипендънт" - вестникът му посвещава цялата си първа страница и обявява - след три години на кланета, този секретен план открива ли нов път за Близкия изток, пита изданието.
"Фигаро" от своя страна цитира израелския премиер Ариел Шарон, който обявява, че водените тайни преговори в йордански хотел са чисто и просто опит неговият кабинет да бъде свален. Вестникът отново се спира и върху изгражданата от Израел защитна стена. Стена, която ще изолира арабите от Йерусалим, както обявява вестникът, в момент, когато Съветът за сигурност на ООН се готви да дискутира върху текста на проекторезолюция, която да обяви изграждането на защитната стена за незаконно.
И отново дебати в Съвета за сигурност, този път по отношение на Ирак. "Монд" коментира, че в третия вариант на американския проект за резолюция няма ясно дефиниран график за края на окупацията, както се изразява вестникът. В това време атентатите срещу окупационните сили се умножават, имам Ал Сад мобилизира хиляди от своите шиитски последователи, а в същото време предприятия, близки до американския президент Буш и до неговия баща, разработват иракския пазар и се хвърлят в преследване на договори, допълва "Монд". В същото време, отбелязва "Фигаро", решението да се разглежда по един директен начин иракският проблем в Белия дом и опитите на Джордж Буш да спечели отново общественото мнение звучат като непризнаване на Държавния секретар по отбраната Доналд Ръмсфелд, един от ястребите в парламента.
В продължение на вчерашната тема за правата на жените в мюсюлманския свят, този път пренесена в Европа, днес "Монд" публикува разследване за кърпата, която разделя френското общество. Вестникът интервюира три млади мюсюлманки, които са решили по различни причини да покриват главите си. Кърпата защита ли е, пита от страниците на "Франс Соар" бившият министър Макс Гало. И отговорът му - не, тя е затвор!
И отново в светлината на религиозната тематика - "Ню Йорк Таймс" помества статия, посветена на дехристиянизацията на Европа, където службите в много църкви са посещавани вече само от възрастни хора, които се молят в нещо като музеи, коментира изданието.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!