Би и се обиждат на капачки. С това заглавие "24 часа" отбелязва ожесточаването на конкурентната битка между основните марки на бира у нас от началото на лятото. От дни "Каменица" пуска рекламен клип, в който се казва" "Капачката не прави бирата". Това е открита кампания против основния конкурент "Загорка", коментира часовият вестник. Рекламният клип е провокиран от кампанията на "Загорка", която пусна промоция с голяма награда джип БМВ за този, който донесе най-много капачки от "Загорка".

Подмамено от наградата, цяло село събира капачки, а един бизнесмен организира кампания по изкупуването им, отбелязва изданието. "От години основните марки се състезават за клиентите си. Сега е и сезонът. Логиката на рекламата ни е свързана с отварянето на бирата", обяснява пред "24 часа" шефът на маркетинга на "Интербрю" Димитър Стойчев. Според него "Каменица" не иска да печели с евтини средства, затова не прави промоции. Димитър Алексиев, шеф на "Загорка" допълва, че би било жалко, ако рекламата на "Каменица" е насочена срещу промоцията на "Загорка".

По данни на съюза на пивоварите "Загорка" води по потребление. Тревожно е, че реколтата от ечемик е слаба. Хората не могат да поемат поскъпване на бирата, затова пивоварите се опитват да задържат цените дори и при по-скъп ечемик, обясняват от браншовия съюз.

"БСП и СДС няма да клатят силно кабинета" пренасочва вниманието към политическите борби "24 часа". "Предстои парламентът да приеме важни закони - за регионалното развитие и за устройството на териториите. Ако това някак се преустанови, ще има много сериозен негативен ефект върху страната", предупреждава в интервю за ежедневника министърът на държавната администрация Димитър Калчев. Това го знае и БСП, и СДС, изтъква той. "Имаме бюджетни проблеми с проекта за електронното правителство", споделя министър Калчев, но се надява, че до 2005 г. ще бъдат осигурени 20 административни услуги за граждани по електронен път.

В тази връзка "Труд" акцентира днес на промените в закона за държавната администрация. Как чиновниците да работят по- съвестно, за да получават по-високи заплати? Това цели ремонтът на закона, изтъква изданието. На щат в централната администрация на държавата работят 53 096 чиновници. Твърде малко част от тях обаче са доволни от заплащането си и изкушени от възможността да припечелят нещо допълнително, т.е. случва се да получат подаден плик под масата, обяснява "Труд". След промените в закона кабинетът ще определи минимален и максимален размер на възнаграждението в администрацията, но вероятно те няма да са по-различни от сегашните, посочва изданието.

Царските депутати обмислят промяна в Закона за политическите партии, с която да узаконят НДСВ като парламентарно представена сила, съобщава "Дневник", позовавайки се на източници от мнозинството. Целта е да избягнат представителството на движение "Оборище" и Партията на българските жени, които отказаха да отпуснат на царската партия средства за кампанията за местните избори и заради постоянните знаци за независимо поведение, коментира изданието.

Междувременно, отбелязва "Дневник", лидерът на БСП Сергей Станишев запозна вчера генералния секретар на Социалистическия интернационал Луис Аяла с кандидата на левицата за кмет на София Стоян Александров. "Дневник" илюстрира срещата на чаша бира в ресторанта на столичния хотел "Радисън сас", на която Аяла се ангажира да организира посещение на Александров в Рим, Париж и Виена за обмяна на опит с тамошните кметове. Социалистите казаха, че показната среща трябва да подскаже днес на градския пленум на БСП как да гласува при крайния избор на кандидат-кмет за столицата.

По повод срещата другите издания пишат: "Стандарт" - Левицата пак извади торбата с обещанията, "Труд" - Шефът на Социнтерна даде рамо на Стоян Александров. "24 часа" помества интервю с чилиеца, генерален секретар на Социнтерна под заглавие: "И десните не могат без леви трикове".

Политици от всички партии и дипломати от цял свят излязоха на стадион "Васил Левски", за да помогнат на хората с увреждания, пише преди мача ежедневникът. Събрани са 50 000 лева, изтъква резултатът от благотворителната акция - "Стандарт". България записа дипломатично равенство срещу Европа на футболния терен. Отборът на родните политици завърши 4:4 срещу тима на чуждите дипломати, допълва изданието.

"В Европа никой няма да доминира над другия" , заявява в интервю пред кореспондента на "Труд" в Брюксел министърът на външните работи на Франция Доминик дьо Вилпен. "Историята на Европа не история на доминация на големите държави над малките. Историята на ЕС започва от 6 държави и те бяха и големи, и малки. С 27 ще бъде същото. Ключът ще бъде уважението между страните, уверява френският дипломат. "За качеството на взаимоотношенията между България и Франция трябва да се говори от аспекта, че те датират много отдавна и са много важни. Това е голяма опорна точка. За това мога да кажа, че естествените взаимоотношения са отлични. Ние обаче сега трябва да подобрим сътрудничеството и размяната на мнения по много въпроси за външната политика", допълва френският външен министър Доминик дьо Вилпен, който участва в подготовката на проекта за европейска конституция.

Каквото пожелае - ще стане, отбелязва "Труд" рожденния ден на премиера и добавя - премиерът ще празнува, работейки. С пожелания за здраве и късмет се присъединява и "24 часа" като обещава, че от утре пак ще започне да брои дните до по-хубавото бъдеще на България.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Принц Уилям и крал Чарлз III

Чарлз III няма да предаде трона на принц Уилям

Любопитно Преди 1 минута

Защо кралят няма да абдикира въпреки болестта си

<p>Fitch потвърди креднития рейтинг на България с положителна перспектива</p>

Fitch потвърди креднития рейтинг на България с положителна перспектива

България Преди 57 минути

Положителната прогноза отразява перспективите за приемане на еврото, което ще доведе до по-нататъшно подобряване на външните показатели

Доналд Тръмп

Доналд Тръмп се подложи на първия си медицински преглед

Свят Преди 3 часа

Тръмп неведнъж е обвиняван в липса на откритост по отношение на здравето си въпреки огромния интерес към благосъстоянието на американския главнокомандващ

Карта на Европа от IX в.

12 април: Византийски император нахлува в България

Любопитно Преди 4 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Ето така би изглеждала Украйна, ако бъде разделена по примера на Берлин след Втората световна война (картата е генерирана с изкуствен интелект ChatGPT)

Предложение: Украйна да бъде разделена като Берлин след Втората световна война

Свят Преди 4 часа

„Почти може да се направи така, че да прилича на това, което се случи с Берлин след Втората световна война, когато имаше руска зона, френска зона, британска зона и зона на САЩ“

<p>След трагедията със Сияна: протест в Телиш, затварят пътя</p>

След трагедията със Сияна: протест в Телиш, затварят пътя

България Преди 5 часа

Протестиращите ще се съберат в центъра на селото. От там шествие ще потегли към кръстовището на пътя Плевен – Луковит, където движението ще бъде блокирано

Лазаровден е! Какво повелява традицията...

Лазаровден е! Какво повелява традицията...

Любопитно Преди 5 часа

Днес имен ден празнуват Лазар, Лазо, Лачо, Лъчезар

Корфу – божественият остров, където историята и природата се сливат

Корфу – божественият остров, където историята и природата се сливат

Любопитно Преди 5 часа

Корфу е истинска перла в северозападната част на Йонийско море

<p>Какво време ни очаква през уиекнда</p>

Какво време ни очаква през уиекнда

България Преди 5 часа

Вижте прогнозата за времето за следващите дни

Обвиниха компания, че AI услугите ѝ всъщност са хора

Обвиниха компания, че AI услугите ѝ всъщност са хора

Технологии Преди 6 часа

Тя е използвала служители, които да вършат работата на алгоритмите

Романтични любовни писма просълзиха дамите в ”Един за друг”

Романтични любовни писма просълзиха дамите в ”Един за друг”

Любопитно Преди 11 часа

Симпатичните Мария и Коци станаха “Супер двойка” за втори път

Бомба избухна на централен булевард в Атина

Бомба избухна на централен булевард в Атина

Свят Преди 11 часа

Вестник и новинарски сайт са получили анонимно обаждане преди взрива в петък вечерта

Почина Тед Кочев, режисьорът на "Рамбо: Първа кръв"

Почина Тед Кочев, режисьорът на "Рамбо: Първа кръв"

Свят Преди 11 часа

Той е роден в Торонто, син на двама бедни български имигранти

Ердоган

Ердоган поиска членство в ЕС

Свят Преди 13 часа

Ердоган обвини Израел в "геноцид" и призова за световен мир

Биляна Дудова спечели бронз на Европейското първенство по борба

Биляна Дудова спечели бронз на Европейското първенство по борба

Свят Преди 13 часа

"Целта беше титла", заяви Биляна Дудова след спечелването на бронзово отличие

Белият дом: Президентът Тръмп е оптимист за сделка с Китай

Белият дом: Президентът Тръмп е оптимист за сделка с Китай

Свят Преди 13 часа

Левит: Ако Китай продължи да отвръща, това не е добре за Китай