"Капитал" обаче обобщава и останалите версии, коя от коя по-любопитни. И така: 1) Ал Джебури е просто бушон, някой е трябвало да си отиде (премиерът Саксокургготски досега не е освободил никого заради несправяне с работата. 2) Конфликт с Милен Велчев. 3) Заради семеен бизнес чрез акцизни стоки. 4) Аферата "Хау мач" (поискани на ръка 500 000, неизвестно в каква валута, за да се реши проблем с малцов завод. 5) Търговията с горива, където се говори за интереси на Ал Джебури.
Освен изброеното дотук, оптбелязва вестник "Седем", Гати ал Джебури си навлякъл олимпийския гняв на Васил Божков-Черепа заради затварянето на безмитните магазини, където собственикът на ЦСКА имал известни интереси.
"Аз съм Българче", с този колаж на Симеон Сакскобургготски "168 часа" се впуска в друга гореща тема от седмицата - има ли премиерът испанско гражданство, което (по Конституция) прави встъпването му във власт невалидно. Слава Богу, коментира изданието, Симеон не се оказа испанец. Иначе, представяте ли си, пита "168 часа", каква суматоха би настанала, ако той стегне куфарите за Мадрид. Първо, твърди "168 часа", щяхме да имаме кабинет Тошо Пейков-Весела Драганова, които са мандатоносители. След което изданието раздава портфейли на депутати и накрая пита: да не би пък Симеон да се окаже китаец?
"Капитал" определя цялата тази "хроника на премиерското гражданство" като "псевдо-новина". Изхабено бе времето на всички - на политици, журналисти и публика, твърди изданието, но все пак констатира, че около суматохата изплуваха някои факти. За това например, че царят в изгнание е поддържал връзки с високопоставени кадри на ДС като о.з. ген. Любен Гоцев и с о.з. шефа от Шесто управление Димитър Иванов.
Зад всичко това "Седем" съзира "стратегията на паяка". И в анализ на броя поставя в дъното на паяжината от скандали личността на Симеон Саксобургготски. А от страниците на изданието политологът Огнян Минчев характеризира премиера като "гротескна фигура".
НДСВ е пред нова криза, депутатите са поставили условия пред вота на недоверие и сега чакат изпълнението им - твърди "168 часа". След което изданието съзира друг много сериозен проблем в държавата: заради препирните кой да ръководи БНБ, на 13 юни можем да осъмнем без валутен курс. Датата е близо, а не е ясно кой предишната вечер ще сложи параф под курса, доколкото управляващите не могат да се споразумеят кой да поеме националната банка.
Даваме ли си сметка колко ще ни струват европейските екостандарти, пита в темата на броя си "Капитал". След което дава за пример преговорите по глава 'Екология" минали по най-лесния за администрацията начин, в резултат на което инсталациите на рафинериите по производствата на горива ще глътнат стотици милиони левове.
В репортажа на броя си "168 часа" дава пример за най-процъфтяващата ни индустрия по Интернет. Става въпрос за т.нар. "виртуални компаньонки", за което е необходимо практикуващата професията дама да има атрактивна фигура, добра интернет връзка и видеокамера. Потребителите плащат с кредитни карти и са най-вече американци. Заплащането е от 2 до 8 долара на минута. А законодатели признават, че никой в България още не се е заинтересувал кои фирми практикуват подобен бизнес, защитени ли са правата на момичетата и колко законен е този бизнес, допълва "168 часа".
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!