Нищо обаче не подсказва, че подобна програма, създадена в бързината на необходимостта от действия, ще бъде полезна и ще даде резултати, особено ако в близко време се разразят още скандали от рода на аферите "Енрон" и "УърлдКом", допълва вестникът. Освен принудата да действа и да заеме позиция, президентът Буш бе поставен и пред необходимостта да отговаря за собственото си минало и ролята, която е играл преди 12-ина години в частния енергиен сектор. И въпреки, че се опита да кръжи около други въпроси, Буш бе поставен пред силния шок на неудобните въпроси, категоричен е "Ню Йорк таймс".
И към друга политическа практика поставена под въпрос - европейската солидарност е поставена пред тежко изпитание поради общата селскостопанска политика, все по-оспорвана от тези, които я финансират, отбелязва "Сюд-Уест". Франция, която получава най-солидни средства от общия бюджет заема отбранителна позиция, тъй като се чувства изолирана в отстояването на интересите си. А Париж е обвиняван, че иска да запази на всяка цена сегашното облагодетелстващо го статукво. Президентът Ширак не желае да чуе и дума относно каквото и да било преразглеждане на поетите ангажименти - предложение, направено от германският канцлер Герхард Шрьодер. Не желае да обсъжда и предложените от Комисията в Брюксел реформи, които предвиждат да се прекрати практиката, обвързваща стойността на получаваните средства с количеството произвеждана продукция. С направените предложения за реформи в общата селскостопанска политика, категоричен е "Репюбликен лорен", европейският комисар Франц Фишлер просто се опита по свой маниер да уреди следвоенните сметки.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!