За "Капитал" най-интересни обаче си остават телевизионните афери. И отново нещата се насочват към скандала около конкурса за генерален директор на БНТ и бандитския ход, чрез който подправен подпис оттегли жалбата на Димитър Цонев. Ако ставаше въпрос за друг случай, убеден е "Капитал", в прокуратурата отдавна щяха да са направили разследване, а МВР дори да са намерили жената, занесла фалшификата. По този случай обаче никой не действа, диви се изданието. Зад всичко това "Капитал" съзира интереси на групата "Всяка неделя". Всеки ден на власт за Кеворкян, Гоцев и компания е важен заради съмнителните им сделки с техника, заради воденето на лични войни, за вълните от популизъм и евтина пропаганда от ефира на националната телевизия, е мнението на "Капитал".
Затова "чуй-чуй" е призивът на "168 часа" към вътрешния министър Петканов, когото на колаж от първа страница виждаме с прекомерно големи уши. Повод за "вслушването" са и предложенията за облекчен режим на подслушване, за който настояват спецслужбите. Зад цялата шумотевица около прилагането на специалните разузнавателни средсва, както още наричат "бръмбарите", "Капитал" пък съзира маневра на главиня прокурор Филчев, за да привлече той следователите на своя страна.
А иначе: една година изтрезняване - така социологът Станислав Стоянов от "Алфа рисърч" коментира правителството. И твърди следното: хората са изгубили илюзиите си, но половината от тях все още, дори по инерция, подкрепят кабинета. Как си обяснявате това, пита "168 часа", на което социологът Станислав Стоянов дава следния отговор:
Първо, умората. Второ, нежеланието за предсрочни избори веднага, които могат да поделят избирателите и да се стигне до още по-нестабилен парламент. През януари се роди социално напрежение и то стопи рейтинга на НДСВ, смята анализаторът на "Арфа рисърч". Проблемът обаче сега бил - да се изчака до срещата в НАТО и тогава да се види. А иначе, твърди социологът Станислав Стоянов, налице е хаос в политиката. В един момент закриваме "Козлодуй", после го откриваме. После започваме да строим АЕЦ "Белене". И така до безкрай.
"Капитал" пък ни връща към друг заплетен казус - казусът с "Горда Арда" и участието на фирмата "Джейлан" - и го определя кай-най-тежкия казус на политическа безпомощност от последните години. Отново по повод на "Козлодуй" "168 часа" се опитва да подготви читателите за ценовия шок, който се задава от 1 юли. Замислил ли се е някой какво означава 43 % увеличение на тока, пита изданието.
А преходът свърши, припомня "Капитал" думи на вицепремиера Николай Василев от седмицата. И доста иронично пита: извинявайте, а има ли живот след прехода? Въпросът, както сами разбирате, не е от най-лесните.
* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!